Podsumowanie roku 2023 – w budowie dla Renaty

Podsumowanie roku 2023

made by: Lumen, Błękitna Team & triPPer

Witajcie w podsumowaniu i analizie aktywności serwisu Opencaching.pl, w którym wyróżniono kolejne zacne grono niezwykłych osób, którzy w ciągu roku 2023 wnieśli nieoceniony wkład w rozwój serwisu. W mijającym roku społeczność Opencaching wyróżniła się nie tylko liczbą nowych skrzynek czy odwiedzin, ale przede wszystkim zaangażowaniem, kreatywnością i wspólnotowym duchem, który napędza naszą pasję do odkrywania świata w ten szczególny dla nas sposób.

Na początek zerknijcie na kilka statystyk Serwisu.

Przybyło

0

skrzynek przynajmniej raz odwiedzonych

w zabawie wzięło udział

0

uczestników

na koniec 2023 roku było

0

aktywnych uczestników

Przybyło

0

GeoŚcieżek

0

uczestników założyło co najmniej jedną skrzynkę przynajmniej raz odwiedzoną

Przybyło

0

aktywnych uczestników zabawy

miało miejsce

0

wydarzeń

na koniec 2023 roku było aktywnych lub czasowo zawieszonych

0

skrzynek

Należy pamiętać, że nie tylko liczby definiują naszą aktywność, ale przede wszystkim ludzie, którzy wnoszą swój wkład w rozwój Opencachingu i sprawiają, że każda przygoda geocachingowa staje się niezapomnianym doświadczeniem.

Poniżej zatopione w złocistych refleksach, znajdują się myśli i wspomnienia minionego roku od tych, którzy otrzymali zaszczytne wyróżnienia w różnorodnych kategoriach i odpowiedzieli na nasze serdeczne gratulacje.

Cześć,
Moją pasją jest rysowanie i generalnie tworzenie. Opencaching od samego początku, kiedy go odkryłem jawił mi się jako idealne pole twórcze. Miejsce ukrycia skrzynki, maskowanie, pojemnik, logbook oraz zawartość mają olbrzymi potencjał, by coś z nimi zrobić pomysłowego i niecodziennego. Za to właśnie najbardziej cenię Opencaching. Natomiast największą radość sprawia mi przeglądanie logbooków moich skrzynek z Waszymi rysunkami. Cieszy mnie po prostu to, że coś narysowaliście mimo, że większość z Was nie robiła tego od czasów dzieciństwa.
Bawcie się beztrosko!
MrBeer
O Opencachingu dowiedziałam się od mojego taty (pozdrawiam Testarossa 😉 ), który to w okolicach 2012 roku sam założył konto i zaczął szukać skrzynek. Czasami przy okazji niedzieli i niedzielnych wycieczek namawiał nas (rodzinkę) na podjęcie jakiejś ciekawej skrzynki. Przez to wielokrotnie przekonałam się, jak mało wiem o okolicy w której mieszkam. Muszę przyznać, że wiele było i nadal jest ciekawych i dość komicznych skrzynek. Decyzję o założeniu (W KOŃCU) własnego konta na OC podjęłam po najeździe na ŚŚŚ w styczniu 2023 roku. (Do tej pory dziękuję w duchu ekipie, której wtedy towarzyszyłam).
Moją ulubioną historią jest poznanie jednego keszera na cmentarzu! przy próbie podjęcia kesza. Przy okazji kiedyś na Annabergu przez przypadek poznaliśmy dalszą część rodziny. Dopiero po paru latach zostaliśmy uświadomieni o naszym pokrewieństwie. Albo poznawanie „swoich” po zachowaniu. Owszem. Wielokrotnie to się sprawdzało. Nie sądziłam, że 23′ skończy się również założeniem przeze mnie pierwszej skrzynki. Pozdrawiam społeczność
pateryk
Cześć, mam na imię Adrian. W tym roku kończę 26 lat, jednak kilka miesięcy wcześniej (w maju) czeka mnie inne święto, ponieważ minie rok od pierwszej rejestracji w systemie Opencaching. Jakiś czas temu mocno wciągnąłem się w jazdę na rowerze, co doskonale łączy się z tworzeniem oraz szukaniem skrytek. Jeśli dobrze pamiętam, serwis po raz pierwszy pokazali mi znajomi podczas majówki. Od tamtej pory keszowanie stało się jednym z moich głównych hobby. W grze podoba mi się to, co prawdopodobnie każdemu – odkrywanie ciekawych miejsc samemu lub ze znajomymi oraz możliwość zostawienia tam pamiątki w postaci wpisu lub pieczątki. Najciekawsze miejsca, które do tej pory udało zwiedzić się dzięki keszowaniu, to zdecydowanie forty z Piątnicy (no bo skąd?), oraz świetnie zachowany schron Regelbau 105a w okolicach Nowogrodu. Wiele ciekawych i zabawnych sytuacji zapewne jeszcze przede mną. Na pewno w tym roku czeka mnie jeszcze kilka wspólnych wypadów wraz z moją dziewczyną Edi_z_lamzi oraz przyjaciółmi Miriam335 i SOT23, których pozdrawiam! 🙂
Pozdrowienia i podziękowania również dla twórców serwisu, wszystkich wolontariuszy oraz graczy, dzięki którym cała zabawa istnieje. 🙂
PAVLIS
Na OC bawię się od roku 2015, ale rok 2023 to był dla mnie wyjątkowy rok.
Wyjątkowy, bo:
– to mój rekordowy rok jeśli chodzi o podjęte kesze (ponad 1.500, nie licząc GC ale o tym tutaj cicho sza;)
– rekordowy, jeśli chodzi o wypady keszowe – w okolice dalsze niż pobliski komin czy lasek;
– to rok w którym udało pogodzić mi się kilka przeplatających się pasji tj. bieganie, rower, urbeksowanie i keszowanie.
Nie ukrywajmy – sprzyjały mi w tym okoliczności.
Po 25 latach zapieprzania bez żadnych przerw w kopalni zwanej przez niektórych korpozłem dostałem 3 miesiące dodatkowego urlopu. Bezpłatnego, ale dla mnie bezcennego. Mogłem go wykorzystać na wiele rzeczy na które zawsze brakowało mi czasu jak np. 3-tygodniowa wędrówka z namiotem przez Pireneje, zwiedzanie USA czy też po prostu keszowanie gdzie i kiedy miałem ochotę przez prawie miesiąc. Na rowerze, w górach i wszędzie gdzie mnie nogi, mapa i samochód poniosły.
Niemniej ważną sprawą w 2023 był powrót do keszowania. Powrót rozpoczął się w 2022, ale rozkręcił na dobre w roku 2023. Normalnym jest, że w każdym naszym hobby przychodzi moment zniechęcenia, spadku entuzjazmu czy – co chyba najgorsze – narastającej obojętności. Tak właśnie miałem w latach 2019-2021. Złożyło się na to wiele okoliczności, ale jak zwykle kroplą przelewającą czarę jest jeden czy drugi człowiek, który Cię tak zirytuje, że dochodzisz do wniosku (eufemistycznie rzecz ujmując), że szkoda energii na coś co sprawia coraz mniej przyjemności a coraz bardziej frustruje (to dopiero niedopowiedzenie 😉). Nie będę tutaj uprawiał wycieczek osobistych, ale może keszerzy, którzy przedkładają mącenie nad keszowanie, wezmą sobie do serca, że w ten sposób pośrednio niszczą serwis, a więc podcinają gałąź na której sami siedzą. W ten sposób straciliśmy już wielu wybitnych keszerów, żeby z tych ostatnich wspomnieć chociażby matkę-założycielkę ścieżki Marianowej – Werronę. Większość takich odejść to nie tylko wypalenie, ale często konflikt na tle personalnym.
Nawet najlepiej przygotowana podpałka wymaga jednak ognia i w tym miejscu składam wielkie podziękowania moim najlepszym towarzyszkom keszerskich podróży tj. Osłowi i Księżniczce (kolejność dowolna; nicków nie podaję ale są do rozszyfrowania w 7 sekund), które tę iskrę podłożyły i nieustannie podpalają. Życzę każdemu z Was takich towarzyszy/ek opróżniania śniadaniówek czy pojemników na mocz, bo to daje siłę, energię i zapał do zabawy samemu i dawania zabawy innym.
A chętnych do zakładania skrzynek urbeksowych zachęcam do współpracy w podtrzymywaniu przy życiu „oby wiecznie żywego” Mariana 😉
gura11
W Opencaching wprowadzała mnie Blondi, która początkowo wstydziła się powiedzieć, o szukaniu keszy. Zatem mój pierwszy raz w terenie miał miejsce w październiku 2015 roku, kiedy to Blondi, Noorbi i Uhuhu zabrali mnie do lasu koło Poznania. Z każdą minutą robiło się coraz ciemniej, ale 3 skrzynki udało się odszukać, pierwszą chyba nawet ja znalazłem. W zabawie trzyma mnie to, że można ciekawe miejsca zobaczyć często w głuszy, porośnięte, zapomniane i poznać interesujących ludzi nie tylko keszerów, ale także zwykłych ludzi (tak poznałem Pana, który był przesiedlony z kresów wschodnich i uporządkował niedaleko swojego domu stary cmentarz ewangelicki). Ja bardzo lubię poznawać nowe historie, urbexy czy opuszczone zapomniane stare cmentarze, gdzie można się czasem czegoś dowiedzieć o tamtejszych mieszkańcach. Z zabawnych historii jedną bardzo dobrze zapamiętałem, było to w opuszczonej bazie radzieckiej koło Legnicy. Większą ekipą szliśmy krzakami do kolejnego kesza i nagle zaczęło nam coś świstać nad głowami, padliśmy na ziemię i po chwili słyszymy z oddali: “nie strzelać tam są cywile”. Okazało się, że po tym samym terenie grasowała ekipa z karabinkami ASG. Zdarzały się też tłumaczenia ochronie co tu robimy. Dla młodych graczy jedna rada nie zrażać się na początku, dopiero po dłuższym czasie można ocenić, czy nas to wciągnie a gra jest ciekawa i co najważniejsze na świeżym powietrzu. Mnie wciągnęło. Teraz przy planowaniu wyjazdu najpierw odpalamy mapę z keszami.
Polecane przeze mnie skrzynki, które znalazłem w roku 2023:
– Pomostówka – OP9PRH
– Polonia Maior – (WLKP TEJ!) Finał Finałów – OP6684
– Sexy Szekspir – OP9NEG
– Olejarnia # GNM # – OP9N8E
– Twierdza Poznań – Schron piechoty J2 IIa – OP921A
– Legendy Grodziska Wielkopolskiego FINAŁ – OP9NDG
Z eventów polecam te organizowane przez Uhuhu i Śmieszkowanie w Grodzisku Wlkp.
szabla
Siemano. Opencaching znalazłem przez przypadek, ale tak mi się zabawa spodobała, że szybko chciałem tworzyć swoje skrzynki. Pewien jegomość po pierwszej mojej rozmowie telefonicznej z jakimkolwiek keszerem lekko mnie wyśmiał, gdy dowiedział się, że mam 20 znalezień, a chcę tworzyć wymyślne kesze 🙂 Za jego radą poszukałem więcej keszy, ale i tak zrobiłem skrzynki po swojemu 😀 Wkręciłem w zabawę także siostrę i nie znając nikogo zorganizowaliśmy event. Tak nam się spodobała reakcja ludzi na nasze kesze i samo spotkanie, że eventy będziemy organizować co roku 🙂 Niestety po pierwszym Śmieszkowaniu (event) nie miałem za dużo czasu, by zająć się tworzeniem i samą grą, ale szykujemy z naszym teamem coś dużego na 2024 🙂 Zapraszamy na Grodzisk Wlkp i do widoku 🙂
Śmiechol
W czasie pandemii szukałem w internecie opisu pewnego miejsca w moim mieście. I tak trafiłem na stronę OC. Zalogowałem się i … wciągnęło mnie. Pierwszy event w Chełmie – jak przyjmą świeżaka, się zastanawiam. Wziąłem swoje wyroby na wkupienie i hajda:) Z wyrobów, na ognisku zrobił się own. Usłyszałem też tam bardzo fajne stwierdzenie – „Zazdroszczę Ci, tyle masz jeszcze do odkrycia”. I odkrywam.
Co lubię w tej zabawie?
Po pierwsze – eventy. Spotkałem ludzi, którzy mają takie same hobby, zainteresowania. Jeden robi piwo, drugi nalewki, trzeci gra w planszówki, czwarty wspomina czasy kibicowskie. Widzę pierwszy raz człowieka i już jest temat. Nie ma odrzucenia czy wywyższania się.
W Zawadach zdobyłem najfajniejszego według mnie owna – takie łoki toki:)
U Jaro, pojechaliśmy w ekipie zdobywać Górę św. Anny. Jako, że moja żona też Ania, więc wysyłam zdjęcie, aby zgadła gdzie jestem. Dostałem odpowiedź: Za drzewem – takie Gdzie jest Wally? 🙂
Po drugie -obcowanie sam ze sobą. Chcesz spokoju, wyciszenia się, przemyśleń – idziesz do lasu/w teren i oprócz kilometrów masz jeszcze +1 do statystyk.
Po trzecie – zwiedzanie. Wcześniej bardziej domator – teraz cały czas myślę, gdzie by tu pojechać.
Czego nie lubię? ….. komarów i przestrzelonych keszy 🙂
grzesss
Cześć,
Opencaching odkryłam już kilka lat temu, gdy szukałam pomysłu na urozmaicenie czasu niezagospodarowanego pracą i innymi obowiązkami. Jednakże dopiero w ubiegłym roku zaczęłam się nim cieszyć w pełni i teraz otwarcie stwierdzam, że jest to najlepszy sposób na poznawanie obcych* miast. Spełnia się on lepiej niż standardowe przewodniki turystyczne. Skrzynki tworzone są głównie przez miejscowych i dzięki temu możemy chłonąć te najlepsze smaczki, te miejsca nieznane powszechnie, z którymi często wiążą się ciekawe historie, a nie suche fakty. 
*Skłamałam, nie tylko obcych. Mieszkam w Bielsku-Białej od urodzenia i dopiero dzięki Miron_76, po ponad dwudziestu latach życia dowiedziałam się o istnieniu miejsca ze skrzynki OP7752.
Wraz z moim siedmioletnim synem oraz partnerem, jesteśmy największymi fanami wyimków. Z doświadczenia wiem, że dziecko u boku to najlepszy kamuflaż dla poszukiwaczy skarbów 🙈😂
Bessmyslennyy
Witold K.
pułkownik dyplomowany w stanie spoczynku MON,
prof. dr hab. architektury krajobrazu,
Od wielu lat, jestem ciągle zajęty. Dużą przyjemnością i wypoczynkiem psychicznym jest dla mnie czynny udział w geocachingu. Po odejściu na emeryturę z PAN i ukończeniu Akademii Przyrodniczej, zaproponowano mi udział w kursie biegłych sądowych do spraw dendrologii. Po ukończonym kursie, zostałem zakwalifikowany przez Sąd Najwyższy do pracy na stanowisko biegły sądowy ds. dendrologii. Ogólnie jest ciężko. Praca w terenie i Instytucie Dendrologii PAN. Jedyną rozrywką i wypoczynkiem jest czynny udział w uprawnianiu geocachingu. Daje mi to wypoczynek psychiczny i relaks dla mojego organizmu. Nie będę pisał o różnych osiągnięciach naukowych i społecznych, nie chcę zanudzać, bo jest ich dużo. Pierwsze informacje o geocachingu wyczytałem w Informatorze PAN, był to rok, chyba 2001. Następne informacje docierały do społeczności turystycznej w strukturach organizacyjnych PTTK. Osobiście nie byłem tą formą aktywnego wypoczynku zainteresowany. Prowadzę ogólnopolską weryfikację odznak krajoznawczych, to zabiera mi dużo wolnego czasu. Siedzenie w domu nad weryfikowanymi Kronikami Odznak, to mało ruchu, który ujemnie wpływał na moje samopoczucie. Ciągle lubię być w ruchu, poznawać coś nowego, napisać ciekawy artykuł, itp. Decyzję uprawiania krajoznawstwa geocachingowego podjąłem po przeczytaniu wspaniałego artykułu jednej z gazet. Zastanowiłem się, czy nie podjąć decyzji, spróbować coś jeszcze zrobić dla promocji krajoznawstwa. Zwłaszcza, że rozwiązałem Oddział Wojskowy PTTK w Chełmie, którego Prezesem byłem równe 20 lat. Podczas działalności Oddziału, opracowałem 146 regulaminów odznak krajoznawczych, które do dnia dzisiejszego cieszą się dużym uznaniem krajoznawców z kraju i z zagranicy. Chętnych do zdobywania tych odznak ciągle przybywa. Opracowałem również dwie odznaki dla geocachingu tj. Lubelski Geocaching i Lubelski Geocaching – Green Velo. 
Wracając do tematu, po ciągłych rozmyślaniach, czy podołam uczestniczyć aktywnie w geocachingu, po zakupieniu GPS -u, spróbowałem. Zainstalowałem pierwszą skrzyneczkę i załamałem się, otrzymałem takie „lanie”, że świat nie widział. Załamałem się i powiedziałem sobie, że nie jest to dla mnie towarzystwo do wspólnej zabawy. Po kilku dniach otrzymałem informację internetową o osobisty kontakt od przewodnika na rejon lubelski On dodał mi otuchy i wyrównał moją równowagę psychiczną. Od tamtej chwili do dnia dzisiejszego wspólnie współpracujemy i wzajemnie się wspomagamy do rozwoju uprawiania geocachingu. Ci co psioczyli i szukali dziury w całym, już dawno zrezygnowali z udziału w geocachingu. Posiadam duży zasób wiedzy krajoznawczej, byłem przez 15 lat, nauczycielem akademickim. Zdobyłem ponad 1000 odznak regionalnych , posiadam najwyższe odznaki turystyki kwalifikowanej oraz 14 uprawnień turystyki kwalifikowanej. Byłem na wszystkich najwyższych szczytach pasm górskich w Polsce. Oprowadziłem ponad 2000 grup wycieczkowych – nizinnych i górskich. Pilotowałem wycieczki po kraju i Europie Zachodniej (ok.500). Posiadam najwyższy stopień Odznaki Krajoznawczej Polski- odznakę złota z szafirem, którą w ciągu 2 lat należy odwiedzić 800 obiektów na terenie kraju. Obecny geocaching pozbawiony jest promocji krajoznawczej, osoby, które organizują wydarzenia, przygotowują program TYLKO, pod ilość odwiedzonych skrzynek a nie informują o obiektach przy których są zainstalowane skrzyneczki. Sami organizatorzy wydarzeń – nie znają regionu, nie mówiąc o miejscowości w której przeprowadzają wydarzenie. Proszę zadać proste pytanie- w którym roku dana miejscowość otrzymała prawa miejskie, jak rzeka przepływa przez miejscowość w jakim mezoregione leży ta miejscowość. To jest problemem, na który należy zwrócić uwagę, ilość zebranych skrzyneczek nie pokrywa się ze zdobytą wiedzą o obiekcie, przy którym jest zainstalowana skrzyneczka.
Popieram wszystkie uwagi dotyczące upowszechniania krajoznawstwa w kraju. Ciekawa lecz smutna historia opowiedziana prze Kolegę (który nie upoważnił mnie do podania nicku). W pewnej miejscowości na terenie Roztocza, przy obiekcie związanym z Powstaniem Zamojskim stał pomnik upamiętniający wydarzenie tego powstania. Z tym pomnikiem zakupił rolnik, część lasu państwowego. Swojej własności nie oznaczył tablicami ostrzegawczymi . Obok pomnika zainstalowana była moja skrzyneczka, zainstalowana jeszcze w lesie państwowym. Jeden z wymienionych kolegów w miesiącach wakacyjnych udał się do tej skrzyneczki z wnukiem. Słoneczna pogoda sprzyjała podjęcie tej skrzyneczki. W pewnym momencie wypadł z lasu właściciel tego lasu z siekierą, z okrzykiem jakim prawem, chodzicie po tym lesie, wymachując siekierą. Ucieczka z tego miejsca oraz wrzeszczący wnuczek, zapamięta to zdarzenie do końca życia. Po tej informacji błyskawicznie przeniosłem skrzyneczkę w bezpieczne miejsce. O tym wydarzeniu zgłosiłem wójtowi gminy. Odpowiedź była krótka – Ukrainiec.
Z turystycznym pozdrowieniem.
grafen

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

NICK

Skład COG w kadencji 2023/2024

Bartek111

W serwisie od 2014 roku
Liczba znalezionych skrzynek: 10000
Liczba wszystkich skrzynek użytkownika: 463
Otrzymane rekomendacje: 700

borek99

W serwisie od 2019 roku
Liczba znalezionych skrzynek: 2023
Liczba wszystkich skrzynek użytkownika: 178
Otrzymane rekomendacje: 190

mangus i 27@

W serwisie od 2013 roku
Liczba znalezionych skrzynek: 8134
Liczba wszystkich skrzynek użytkownika: 667
Otrzymane rekomendacje: 884

Baton123

W serwisie od 2021 roku
Liczba znalezionych skrzynek: 5251
Liczba wszystkich skrzynek użytkownika: 149
Otrzymane rekomendacje: 378

Lumen

W serwisie od 2015 roku
Liczba znalezionych skrzynek: 7694
Liczba wszystkich skrzynek użytkownika: 283
Otrzymane rekomendacje: 1495

r00t7

W serwisie od 2009 roku
Liczba znalezionych skrzynek: 11430
Liczba wszystkich skrzynek użytkownika: 189
Otrzymane rekomendacje: 545

Błękitna Team

W serwisie od 2016 roku
Liczba znalezionych skrzynek: 6423
Liczba wszystkich skrzynek użytkownika: 273
Otrzymane rekomendacje: 1022

MaciekBDG

W serwisie od 2014 roku
Liczba znalezionych skrzynek: 5306
Liczba wszystkich skrzynek użytkownika: 75
Otrzymane rekomendacje: 131

rogatek

W serwisie od 2009 roku
Liczba znalezionych skrzynek: 4391
Liczba wszystkich skrzynek użytkownika: 153
Otrzymane rekomendacje: 215

Skład RT w kadencji 2023/2024

  • deg (sprawy bieżące, poprawki w kodzie)   

  • kojoty (sprawy bieżące, poprawki w kodzie)    

  • triPPer (sprawności, statystyki podsumowań)   

  • Chorizo (AKQ)    

  • andrixnet (RT – Rumunia)

Społeczność Opencaching w roku 2023 mogła świętować nie tylko liczne osiągnięcia liczbowe, ale przede wszystkim bogactwo wspólnych przeżyć, pasji oraz zaangażowania, które sprawiają, że geocaching staje się nie tylko sposobem na spędzanie wolnego czasu, ale również szansą na odkrywanie nowych miejsc i zawieranie niezapomnianych znajomości. Dziękujemy każdemu użytkownikowi Opencaching za wkład w rozwój naszej społeczności.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Debiuty

Debiuty 2023 – uczestnicy, otrzymane rekomendacje:

1

Miasto Otwock

49

2

dzidek

23

3

AlanKobe

15

4

MrBeer

13

5

BirdExplorer

8

5

Ari

8

6

Maleństwo

6

6

darinho91

6

7

KWK_Przygoda

5

8

pisk

3

Debiuty 2023 – uczestnicy, liczba zalogowanych znalezień:

1

dzidek

643

2

WOTAN

533

3

LeMarii

439

4

Agrajaga

399

5

Ari

281

6

oem6

276

7

Pawel4don

249

8

bessmyslennyy

222

9

Dęby

222

10

Coniq666

184

Debiuty 2023 – uczestnicy, liczba znalezionych geościeżek:

1

WOTAN

26

2

LeMarii

17

3

dzidek

8

4

Agrajaga

7

4

Pawel4don

7

5

AlanKobe

5

6

Kusi_

3

6

pateryk

3

6

BirdExplorer

3

7

zbyszek 11

2

Debiuty 2023 – skrzynki, liczba przyznanych rekomendacji:

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

1

MrBeer

Na Zajezdni

Jechałam właśnie do mamy, która mieszka niedaleko, jak wyskoczyła nowa skrzyneczka 🙂 Podjechałam i aż wstyd się przyznać, byłam tu pierwszy raz, jakoś nigdy się nie złożyło… Miejsce fantastyczne ale koszmarne do dyskretnego podejmowania skrzynki. Tu non stop ktoś jeździ na rolkach, deskorolkach, z wózkami, dzieci kopią piłki, ludzie przysiadają, żeby założyć rolki… Akurat „drugi” był wolny, więc zajęłam miejscówkę i no nie… tyle razy to mi się jeszcze but nie rozwiązał, te sznurówki to jak węże! 😉 Torba na ziemię, ups, coś upadło… no nie da rady! Wreszcie jak się nikt z miliona osób nie gapił, to włożyłam łapkę tam gdzie nie trzeba i wyłowiłam… suchego liścia 😀 Skucha! Przeszłam zatem obok by powtórzyć operację, matka z dziećmi szczęśliwie sobie poszła, za to przyszli rolkarze… jesuuuu…. upewniłam się z odległości, że dobrze kombinuję i udało się podjąć. Pojemnik pierwsza klasa, elegancki a w środku fiu, fiu! Co za certy! A jaki logbook!!! Piękne rysunki! Uświetniłam pierwszą stronę z FTFem swoim dziełem, które przedstawia Księżniczkę Mekshę z jej dwoma corgodylami drącymi japę 😉 Byłam bez nich więc mam nadzieję, że nie zwróciłam na siebie uwagi. Odłożenie pojemnika na miejsce to też nie lada wyczyn! Mam nadzieję, że kesz trochę tam wytrzyma, bo to fajne, ale mega przypałowe miejsce, w sam raz na szybką dematerializację a byłaby wielka szkoda! Dlatego spieszcie się bo naprawdę warto! Zostawiam reko za piękne wykonanie, grafiki i pomysł a jeszcze widzę, że to pierwsza skrzynka „świeżego” keszera, więc tym bardziej wow! Czekam na kolejne takie fajne 🙂 Dzięki!!!”
Meksha

12

2

dzidek

Kościelna 9

O takie kesze nic nie robiłem! Aż się micha cieszy, jak się widzi takie maskowania w środku morza urbeksowych tytek :’)

Burito Prus

10

3

Miasto Otwock

CENTRUM

Znów fajne maskokwanie. I mimo, że w takim centralnym punkcie, można podjąć komfortowo, bez ciekawskich spojrzeń mugoli. Świetny keszyk 🙂

grrrusza

8

3

Miasto Otwock

PARK LEŚNY WIEJSKA

8

4

Miasto Otwock

PARK MIEJSKI NOCĄ

7

5

Maleństwo

[T12DŚBN2023] Świąteczny sweter

6

5

Miasto Otwock

ŚWIDERSKI MEANDER

6

5

AlanKobe

GW-Finał

6

5

Miasto Otwock

CEGIELNIA TEKLIN

6

5

dzidek

Kościół św.Józefa

6

Debiuty 2023 – uczestnicy, liczba założonych skrzynek:

1

Groxteam

35

2

Ari

15

2

dzidek

15

2

AlanKobe

15

3

PAVLIS

13

4

darinho91

11

5

BirdExplorer

10

6

Miasto Otwock

9

7

StaryJunior

8

8

geocin

7

Wydarzenia

Ranking największych wydarzeń w 2023 roku:

Na  tropie skarbu Templariuszy, i nie tylko…

Ciachol

41

XVII Ogólnopolski Zlot Geokeszowy

mangus i 27@

38

[12DŚBN] Mikołaje na morsowaniu

kurier

34

Wczesnoletni iwencik w Dalkowie

uhuhu

24

JADYMY na Śląską Ścieżkę Świąteczną 2022/2023

karwdo

24

Trzecie spotkanie OC w Galicji na 46 urodzinach ja…

jaromx1

23

Operacja HEL!

Victor+

22

Roztocze poleca się na kesze… „WRZOS  – 2023”

grafen

22

Orszakiem do Łodzi

Marcello002

21

Prawdziwa historia Markuszowa

NivilS

21

Uczestnicy

Ranking użytkowników według liczby otrzymanych rekomendacji za skrzynki założone w 2023 roku:

1

Sir Black

277

2

Smiechol

235

3

uhuhu

222

4

Angee

150

5

NivilS

149

6

HailstormB1

148

7

RoDaJJ

141

8

swacisko

137

9

Ciachol

133

10

szabla

129

Ranking użytkowników według liczby otrzymanych rekomendacji w 2023 roku:

1

uhuhu

442

2

Sir Black

373

3

grafen

348

4

bamba

323

5

Lumen

302

6

LadyMoon

270

7

RoDaJJ

268

8

Smiechol

252

9

szabla

247

10

norbinorek

225

Ranking użytkowników według liczby wykonanych serwisów nie swoich skrzynek w 2023 roku:

1

Remol19

109

1

Hr. Jan Usz

109

2

Wesker

79

3

gura11

76

4

GFS

72

5

karwdo

50

6

Patryk0097 i BUZIA

49

7

Bar i Lepsza Połówka

45

8

Dallas

43

9

crazy_baby

34

Ranking użytkowników według liczby znalezień w 2023 roku:

1

Chrząszcze2

4383

2

Hr. Jan Usz

3807

3

Inikara

3541

4

Baton123

3342

5

hobbbysta

3056

6

słabakinia

2868

7

GFS

2824

8

IrminaF

2412

9

crazy_baby

2389

10

Remol19

2273

Ranking użytkowników według liczby zdobytych GeoŚcieżek w 2023 roku:

1

Hr. Jan Usz

192

2

Chrząszcze2

173

3

GFS

141

4

hobbbysta

118

5

Aki.

116

6

słabakinia

115

7

Inikara

111

8

Baton123

108

9

iwonia1999

94

10

keram58

94

GeoŚcieżki

Rekomendacje skrzynek założonych w 2023 roku, wchodzących w skład geościeżki:

1

Leśne Tropy 2

Świetne maskowanie skrzynek, mile zaskakujące rękodzieła lub co najmniej rozweselające dodatki i ten niezwykły las, przecięty rzeczką, chwytający pełzającymi jeżynami za nogi, utrudniający przejście wysoką, gęstą roślinnością lub mokradłami i bagnami, stworzyły niezapomniany nastrój. Po prostu jak w bajce. Jeśli dodać do tego przejście po lesie na azymut ponad 30km, to długo będę ją pamiętał.

Bardzo dziękuję wszystkim założycielom ścieżki i doceniam wielki wkład pracy w jej wykonanie.

irekz

297

2

[JA40] Tam gdzie mieszka JAsiek jest…

Znakomity projekt wypływający ze szczerej przyjaźni i uznania dla Nieprzeciętnego Człowieka. Nie będę silił się na patos, ale myślę, że to było godne podziękowanie za całe dobro, jakie do nas od JAśka płynęło i płynie nadal. Gorące podziękowania dla wszystkich, którzy poświęcili tyle czasu, energii, kreatywności i nakładów, by ten początkowy pomysł przerodził się w tak fantastyczne dzieło.

Wojtek.

129

3

Skarby Templariuszy

Ścieżka po prostu piękna! 

Spokój! Cisza, ściółka jak dywan, czyste lasy, ptactwo.

Zdobywana marszem na azymut. Przejścia przez tereny bagniste, czasami nieudane próby skrócenia sobie drogi. Zawsze piękne widoki.

Jedna z fajniejszych eventowych ścieżek jakie robiłem. Można było naprawdę odpocząć pomimo bólu nóg.

Piękne chwile zaserwowaliście nam! 

Dziękujemy 

Chrząszcze 2

90

4

MASZERUJ ALBO GIŃ

45

5

Rejon Umocniony Hel

43

6

SZLAKIEM KATOWICKICH BEBOKÓW

30

7

27@ na XVII OZG w Zawadach

29

8

SZLAKIEM SŁOWACKICH WAROWNI

27

9

Duch Puszczy

24

10

Chce się Ż

21

Rekomendacje skrzynek wchodzących w skład geościeżki:

1

Leśne Tropy 2

297

2

Wyimki w Gliwicach

189

3

POLSKIE SKRZYDŁA

140

4

[JA40] Tam gdzie mieszka JAsiek jest…

135

5

Leśny Spacer

118

6

Skarby Templariuszy

90

7

Mrocznie i Klimatycznie

79

8

Gdańskie uliczki z przymrużeniem oka

75

9

Rejon Umocniony Hel

73

10

SZLAKIEM SŁOWACKICH WAROWNI

65

MiniGeoŚcieżki

Rekomendacje skrzynek założonych w 2023 roku, wchodzących w skład geościeżki:

1

Grodzisk Nasze Miasto # GNM #

231

2

Legendy Grodziska Wielkopolskiego

147

3

Polikesznika Poznańska

137

4

Luftkurort Sagorsch und Schmelzthal

134

5

Szlakiem Lwa Heweliona

117

6

IĆ SIE LECZ

88

7

Gdy zapada noc na Roztoczu

81

8

Grane w Jarocinie

77

9

TramNaNaram

76

10

Śląska Ścieżka Świąteczna 2023/24

72

Rekomendacje skrzynek wchodzących w skład geościeżki:

1

Grodzisk Nasze Miasto # GNM #

248

2

Legendy Grodziska Wielkopolskiego

147

3

Polikesznika Poznańska

137

4

Luftkurort Sagorsch und Schmelzthal

134

5

Szlakiem Lwa Heweliona

117

6

IĆ SIE LECZ

88

7

Wrocław bez tradycji

81

8

Gdy zapada noc na Roztoczu

81

9

Legendy Wojsławic

80

10

Grane w Jarocinie

77

Rekomendacje skrzynek:

Ranking skrzynek założonych w 2023 według liczby przyznanych im rekomendacji:

1

Znamy się?

Majstersztyk! Tytaniczna praca włożona w wykonanie każdej z postaci. Ja byłem zachwycony, moja córka Nikola wniebowzięta, że mogła pobawić się chwilkę tymi keszerami .. co do samej założycielki to szczerze – jestem szczęśliwy, że dzięki eventowi w Chwarszanach miałem okazję Panią poznać.. zawsze miło jest spotkać na swojej drodze osobę, którą swoją pasję wplata i to dosłownie w życie
p.s. moją postacią może być policjant z dziewczynką szukającą keszy
Do zobaczenia na kolejnych eventach Michu*SulPD

elf19586

54

2

Olejarnia # GNM #

“Bezczelny, kreatorski i edukacyjny. Perfekcyjnie dopasowany, w dodatku jaki wielki! Chapeau bas panie Śmiechol. Mój numer jeden w Grodzisku. Zostawiłabym kilka gwiazdek gdybym tylko mogła. Dziękuję bardzo!”  Lumen

Smiechol

46

3

Stadion # GNM #

Smiechol

37

4

Grodziskie Piekiełko

Angee

36

5

Legendy Grodziska Wielkopolskiego FINAŁ

Angee

34

6

Adwentowy Kalendarz Quizowy 2023

AKQ

33

7

Źródło wody Grodziskiej # GNM #

Smiechol

32

8

Pięć wiatraków

Angee

29

9

Śmierć w bikini

szabla

28

10

Poprawczak # GNM #

Smiechol

26

Ranking skrzynek według liczby przyznanych im rekomendacji w 2023:

1

Znamy się?

elf19586

54

2

Olejarnia # GNM #

Smiechol

46

3

Moja Pierwsza Świąteczna

“Gratuluję debiutu!

Moja pierwsza skrzynka była przy tej zwyczajnym klipsiakiem. Bez ładnego maskowania, ale za to też schowana jak sarkofag. Kesz jeszcze do niedawna żył sobie spokojnie, ale muszę sprawdzić co w nim słychać, bo dawno nikt nie znalazł. Początki zakładania skrzynek są fajne. Pamiętam czekanie na każdy nowy wpis i jakiś komentarz do skrzynki.

Jak patrzę na tą skrzynkę, to trochę zazdroszczę. Chciałbym mieć tak fajny pomysł na maskowanie i przemyślany temat kesza. Święta zawsze są miłe, więc i kesz świąteczny zawsze powoduje uśmiech u szukających. A przecież właśnie o to chodzi, aby ludzie cieszyli się tą zabawą.

Dzięki bardzo za skrzynkę i życzę kolejnych fajnych keszy, dużo miłych komentarzy, znakomitych ocen i rekomendacji 🙂

Szukałem wraz z synami oraz Darią i Maćkiem.” JAsiek.

Piromaan

40

3

Zbyt długo czekał…

LadyMoon

40

4

Stadion # GNM #

Smiechol

37

5

Grodziskie Piekiełko

Angee

36

6

Legendy Grodziska Wielkopolskiego FINAŁ

Angee

34

7

Adwentowy Kalendarz Quizowy 2023

AKQ

33

8

Źródło wody Grodziskiej # GNM #

Smiechol

32

8

U Mikołaja Na Strychu

eliksir

32

Rekomendacje skrzynek według typów:

Typ Nietypowa, Rekomendacje przyznane skrzynkom założonym w 2023 roku:

1

Olejarnia # GNM #

“Petarda! Tylko dlaczego ta skrzynka jest nietypowa? Przez to okrążyłem niepotrzebnie całą  olejarnie w poszukiwaniu guzika. Wróciwszy na kordy aby kontynuować poszukiwania coś mi odstawało. To właśnie ten guzik uruchomił całą maszynę, która tak mi się spodobała, że kilkukrotnie musiałem dla zabawy ponowić sekwencję.

Maskowanie jak i miejsce trafia do mojego absolutnego TOP skrzynek znalezionych. Znajdując skrzynkę poczułem się jakbym był w Kwidzynie znanym z podnadprzeciętnych maskowań.

Po sobotnim mitingu lekkoatletycznym w Dusznikach postanowiłem, że zorganizuję sobie dalszą część weekendu w Wielkopolsce. Rozeznanie zrobiłem wcześniej i na zielono świeciła pewna miejscowość – Grodzisk Wlkp! Dużo komplementów na temat Grodziska usłyszałem na evencie w Chwarszczanach, do tego pozytywne wpisy niemal pod każdą skrzynką zachęciły mnie do przybycia tutaj. Szkoda jedynie, że o 16 miałem pociąg powrotny, zabrakło 2h na dokończenie bobrowania. Dzięki!” Victor+

Smiechol

wielkopolskie

46

 

2

Stadion # GNM #

Smiechol

wielkopolskie

37

 

3

Śmierć w bikini

szabla

wielkopolskie

28

 

4

/WBT/ Ogród Staromiejski

Lumen

dolnośląskie

22

 

5

[LSS] Brukowana droga w lesie do tartaków

LadyMoon

pomorskie

21

 

5

Agent z Rybackich Schodów

uhuhu

lubuskie

21

 

6

HEWELION FAHRENHEIT

gagu

pomorskie

20

 

7

[LT II] Dzik

Sir Black

pomorskie

18

 

8

Takie tam nad Myślą – Wisienka na torcie

Ciachol

zachodniopomorskie

17

 

8

Legenda o szczurach

NivilS

lubelskie

17

 

Typ Nietypowa, Rekomendacje przyznane w 2023 roku:

1

Olejarnia # GNM #

Smiechol

wielkopolskie

46

2

Stadion # GNM #

Jak już wyjeżdżasz z Grodziska wiedząc ze straciłeś wszystkie odkładane miesiącami reko to trafia Ci się taka skrzynka!!! Kolejna rewelacja – ukrycie, wykonanie, szczegóły. Majstersztyk!!!! gura11

Smiechol

wielkopolskie

37

3

U Mikołaja Na Strychu

eliksir

pomorskie

32

4

Śmierć w bikini

szabla

wielkopolskie

28

5

Rudolf trójmiejski

eliksir

pomorskie

25

6

/WBT/ Ogród Staromiejski

Lumen

dolnośląskie

22

7

[LSS] Brukowana droga w lesie do tartaków

LadyMoon

pomorskie

21

7

Agent z Rybackich Schodów

uhuhu

lubuskie

21

8

HEWELION FAHRENHEIT

gagu

pomorskie

20

9

[LT II] Dzik

Sir Black

pomorskie

18

Typ Tradycyjna, Rekomendacje przyznane skrzynkom założonym w 2023 roku:

1

Grodziskie Piekiełko

Oczy z daleka się śmiały do tego śmiałego maskowania. Ech, bez zgody właścicieli nie da się takiego numeru przeprowadzić (chyba). Rekomendujemy bezczelność kesza i dyskretne poszukiwania. Dziękujemy. RoDaJJ

Angee

wielkopolskie

36

2

Pięć wiatraków

Kolejny gigant w mieście! Nie mogłem uwierzyć w miejsce ukrycia. Po raz kolejny obiłem się o motyw wiatraka w Grodzisku, fajnie że władze chcą wrócić do korzeni.

Victor+

Angee

wielkopolskie

29

3

HEWELION BURMISTRZ

O kurde, skrytka typu: przezwycięży strach i módl się aby cie nikt nie widział:) Czy mi się udało? Raczej tak. Super maskowanie i idealna podpowiedź. Dzięki.

Maciex

gagu

pomorskie

26

3

Poprawczak # GNM #

Wow! Co za zaskakujący keszyk, no gdyby nie adhd – rąk to pewnie byśmy nie znaleźli… Brawo! Świetny keszyk, na miarę zielonej gwiazdy, albo nawet dwóch Dziękuję za super skrzyneczkę 🙂

illie

Smiechol

wielkopolskie

26

4

GATUNKI

norbinorek

łódzkie

25

5

Grochówa Gustlika

Chrząszcze2

pomorskie

21

5

[OS] Kąpielisko

PeCha

mazowieckie

21

6

Park Dworski

unieski

śląskie

20

7

Sfera rododendrofarmera

uhuhu

dolnośląskie

19

7

woda, woda, woda

szabla

wielkopolskie

19

Typ Tradycyjna, Rekomendacje przyznane w 2023 roku:

1

Zbyt długo czekał…

No tak. Są tacy keszerzy bardzo tendencyjni. W każdym keszu widać ten unikalny sznyt. Tutaj wyszedł charakter LadyMoon tak jak i w Łodzi wyszedł charakter Żeliwnego. Stanęliśmy przed keszem i zaczęliśmy się zastanawiać, co mógłby sobie pomyśleć ktoś, kto znalazł takie coś przypadkiem. Niezły mindfuck.

Niestety atrybut z szyi Czachomistrza Stefana nie działa. Chyba się zaciął, myślę, że wilgoć mu zaszkodziła. Na szczęście kombinacji nie było zbyt dużo i nawet bez wskazówki poradziliśmy sobie w miarę sprawnie.

Mam nadzieję, że kiedy mi przyjdzie czekać na lekarza na NFZ to nie skończę tak jak Stefan.

Dzięki za kesza. Szukałem wraz z synami oraz Darią i Maćkiem. JAsiek.

LadyMoon

pomorskie

40

1

Moja Pierwsza Świąteczna

Opinie niemal każdego z odwiedzających jeszcze bardziej zachęcały i warto było dotrzeć, nawet po Świętach. Świetnie przygotowana, artystycznie również robi wrażenie:)Bardzo dziekuję i życzę dalszych tak udanych pomysłów i keszy, także inspiracji, również pod czujnym okiem Taty 🙂

ryne05

Piromaan

pomorskie

40

2

Grodziskie Piekiełko

Mimo, że wprawne oko wiedziało na co patrzy to i tak nie dowierzało, że to bydle jest keszem. Takie słupowce mogę codziennie podejmować;)Brawo!

Lumen

Angee

wielkopolskie

36

3

Pięć wiatraków

Miasto pięknieje od takich skrzyneczek. Radość dla keszerów wielka, a i osoby postronne mają coś dla siebie.

Dziękuję.

GFS

Angee

wielkopolskie

29

4

(ŚŚŚ #01) Narodziny dzieciątka

ForgottenSilesia & poTomek

śląskie

28

4

NA ZDR♡WIE

Maleska

łódzkie

28

5

HEWELION BURMISTRZ

gagu

pomorskie

26

5

Poprawczak # GNM #

Smiechol

wielkopolskie

26

6

GATUNKI

norbinorek

łódzkie

25

7

EG – Wymiennik Woodcoinów 2.0

ŁOKCIE

dolnośląskie

24

Typ Multi, Rekomendacje przyznane skrzynkom założonym w 2023 roku:

1

Źródło wody Grodziskiej # GNM #

Cud, miód, malina!

Bardzo, ale to bardzo lubimy skrzynki z pomysłem, a tu są nawet dwa, jeden lepszy od drugiego. 😉

Dziękujemy ślicznie za skrzynkę i za certyfikat i oczywiście ślemy zieloną gwiazdkę. 🙂

Bar i Lepsza Połówka

Smiechol

wielkopolskie

32

2

[JM] Jeżycjada

Tutaj powinny być 3 gwiazdki. 

1 mural cudnej urody 

2 etap pierwszy- niby nic takiego, ale tylko niby, podobało się 

3 finał- wisienka na torcie szybko namierzona 

Całość rewelacja!

Serengeti

RoDaJJ

wielkopolskie

24

3

Grodzisk Nasze Miasto # GNM # FINAŁ

Ależ tu było zabawy. Etapy świetnie wykonane, każdy przysporzył wiele śmiechu. Finał zaskakujące, wielkością i maskowanie. Mega się podobało. Dzięki za wszystkie skrzynki.

Layio

Smiechol

wielkopolskie

23

4

[OOZ] Włodarczyk

palinq

śląskie

22

5

[LSS] Teufelsschlucht

telefonalarmowy

pomorskie

19

6

7 Grzechów Głównych #6

HailstormB1

lubelskie

15

7

Legenda pomnika Kościuszki

HailstormB1

lubelskie

14

7

[JM] Cesarzowa baśniowych opowieści

RoDaJJ

wielkopolskie

14

8

Alert RCB

zueira

śląskie

12

9

Polikesznika Poznańska – Centrum Wnerwiających Mik…

swacisko

wielkopolskie

11

Typ Multi, Rekomendacje przyznane w 2023 roku:

1

Źródło wody Grodziskiej # GNM #

Wow! 1 etap dosłownie powala na kolana jak spragnionego na pustyni! Choć na pustyni nie przydałby się do niczego;)Na finale.. co to? Fatamorgana? Nie, to Szabla i Noorbi udażniają przepływ:)Dołączyliśmy w ostatniej chwili do zabawy. No panie! Tu gwiazdka obowiązkowa!
Dzięki wielkie!

Meksha

Smiechol

wielkopolskie

32

2

[JM] Jeżycjada

Nooo, jeśli zbierać szczękę z podłogi i podziwiać kunszt keszerskiego geniuszu, to koniecznie trzeba przyjść też tu. Propsy ogromne! Przyznaję, że znaleziona dzięki bystrości towarzysza. Ja bym chyba poległa :) pięknie wykonanie!

aksrowa

RoDaJJ

wielkopolskie

24

3

Grodzisk Nasze Miasto # GNM # FINAŁ

Po tak świetnych keszach w Grodzisku przyszedł czas na finał, który również jest świetnie przygotowany. Można było się nieźle zabawić, wszystko było znakomicie przemyślane i o dziwo, nie da się złamać żadnego z etapów i przejść do następnego bez przeczytania o co w nim chodzi i czy na pewno potrzebuję tego co w tym etapie znalazłem. Na finale spotkaliśmy się z autorem i z czystym kontem możemy wracać do siebie na północ ;))) Dziękuję za przyjemną zabawę.

bamba

Smiechol

wielkopolskie

23

4

[OOZ] Włodarczyk

palinq

śląskie

22

5

[LSS] Teufelsschlucht

telefonalarmowy

pomorskie

19

6

7 Grzechów Głównych #6

HailstormB1

lubelskie

15

6

/WBT/ Olimp

Lumen

dolnośląskie

15

7

Legenda pomnika Kościuszki

HailstormB1

lubelskie

14

7

[JM] Cesarzowa baśniowych opowieści

RoDaJJ

wielkopolskie

14

7

[RNNS 3] Dłubanka

RaMaTo

opolskie

14

Typ Quiz, Rekomendacje przyznane skrzynkom założonym w 2023 roku:

1

Legendy Grodziska Wielkopolskiego FINAŁ

Zacna skrzynia, taki finał to sama radość, a do tego miłe spotkanie, słodko, pysznie.

GFS

Angee

wielkopolskie

34

2

Adwentowy Kalendarz Quizowy 2023

Człowiekowi z każdym kolejnym rozwiązanym kalendarzem wydaje się, że już niewiele rzeczy może go zaskoczyć. Nic bardziej mylnego! Dziękuję wszystkim osobom, przesyłającym co roku ciekawe zagadki oraz tym, którzy są zaangażowani w pracę nad ich okiełznaniem. Dziękuję też wszystkim keszerom, którzy pojawili się w finałową noc przy wspólnym ognisku i sprawili, że zabawa w AKQ magicznie uniosła wszystkim kąciki ust i rozpaliła serca. Do zobaczenia za rok!

Lumen

AKQ

mazowieckie

33

3

Finał AKQ 2023 – Bonus –  Tychy

No super, skrzynka pełna po brzegi, nawet świeci. Aż strach pomyśleć jak by była piękna, gdyby remont łazienki był na etapie glazury i terakoty, a nie skuwania posadzek :-). Dawno nie zdobywałem kesza w tak licznym gronie. Dziękujemy pięknie.

R-Sol

Bartek111

śląskie

19

3

Cud Ojca Bernarda

I pomyśleć, że patrzyłem na maskowanie parę godzin wcześniej;)Ba, sam mam nawet takie jedno popełnione. Ale pomyślałem sobie wtedy parkując obok, że to chyba tylko zbieg okoliczności, aż do czasu kiedy trzeba było tu wrócić. Dzięki za keszyk.

Wesker

Angee

wielkopolskie

19

4

[ST] Kaplica

Ciachol

lubuskie

17

5

Źródło Maryi

Lumen

dolnośląskie

14

5

[ST] Zaginiony miecz Jacquesa de Molaya

Ciachol

zachodniopomorskie

14

6

Czarna Dama

Angee

wielkopolskie

12

7

[TNN] Pętla Rubież

RoDaJJ

wielkopolskie

11

8

[ST] Labirynt

Ciachol

lubuskie

10

Typ Quiz, Rekomendacje przyznane w 2023 roku:

1

Legendy Grodziska Wielkopolskiego FINAŁ

Cóż powiedzieć jak wszystkie achy i ochy już wyczerpane ;). Finał podsumowuje dzieło, a każdy rudział tego dzieła to fantastyczna skrzynka, którą z przyjemnością podejmowałam. Wisienka na torcie całego projektu, dziękuję 🙂

Serengeti

Angee

wielkopolskie

34

2

Adwentowy Kalendarz Quizowy 2023

Ja przez cały rok czekam na grudzień aby po całym dniu różnych aktywności zasiąść o północy przed komputerem i rozwiązać kolejną zagadkę!

W tym roku zagadki był nad wyraz udane. Dużo było w nich różnorodności i więcej logiki niż żmudnego dekodowania zaszyfrowanych haseł. Poziom trudności też był dobrze wyważony, bo kilka z nich rozwiązałem ekspresowo, a nad kilkoma musiałem trochę dłużej posiedzieć (dwa czy trzy razy posiłkując się drobną podpowiedzią aby odpowiednia klapka w mózgu się otworzyła).

Trochę się martwiłem, że w tym roku nie będzie klasycznego spotkania tuż przed pojawieniem się ostatniej zagadki, ale ku mojej (i zapewne nie tylko mojej) uciesze event pojawił się w ostatniej chwili. Cudownie, że zebrała nas się sympatyczna grupka miłośników podejmowania Finału o północy i fajnie, że udało nam się wspólnie piękny finał znaleźć (jedynie niefajna była pogoda, bo padało – ale cóż, taki mamy klimat – i dzięki temu już przed 1:00 byłem w łóżku :).

Dziękuję wszystkim koordynatorom AKQ za trud włożony w organizację zabawy, dziękuję wszystkim autorom zagadek za to, że idą z duchem czasu i wymyślają nowe łamigłówki, dziękuje wszystkim współrozwiązywaczom, za zdrowe współzawodnictwo, dziękuję wszystkim zakładaczom finałów za założenie skrzynek godnych finału AKQ (w szczególności Zueirze, za warszawski finał i że nie trzeba było wpław płynąć na jakąś wyspę, czy coś takiego) oraz dziękuję wszystkim którzy się razem ze mną zebrali w tą grudniową noc i wybrali się po finał.

Już nie mogę doczekać się co przyniesie grudzień 2024. Obiecuję, że będę grzeczny i będę dużo keszował!

QbaPL

AKQ

mazowieckie

33

3

Wyimki w Gliwicach #5

MAjstersztyk. Maskowania o takim poziomie spotykaliśmy chyba tylko w Kwidzynie i we Wrocławiu. Jedno reko to bardzo krzywdząca ocena dla tego keszyka. TFTC.

Błękitna Team

Zespół EŁ

śląskie

31

4

Wyimki w Gliwicach #8

Zespół EŁ

śląskie

28

5

Wyimki w Gliwicach #10

Zespół EŁ

śląskie

25

6

Wyimki w Gliwicach #15

ofen95

śląskie

23

7

Finał AKQ 2023 – Bonus –  Tychy

Bartek111

śląskie

19

7

Cud Ojca Bernarda

Angee

wielkopolskie

19

7

finał AKQ 2022/ BKA #24

BUMAG

śląskie

19

8

Wyimki w Gliwicach #52

Zespół EŁ

śląskie

18

Typ Own, Rekomendacje przyznane skrzynkom założonym w 2023 roku:

1

Znamy się?

To się nazywa pasja, trzeba to kochać, a jeszcze jaką frajdę sprawia rozwiązywanie tej zagadki, dzięki za kesza.

Burzyki

elf19586

łódzkie

54

2

Eventowy bigos misiowej

No tego się nie spodziewaliśmy, 

Chwarszczany bigosem stoją, a może zrobić z niego potrawę regionalna?

Ściągałby keszerów na skrzynki, a i zarobek by był na nowe eventy, warto przemyśleć 🙂

Tak czy siak dostaliśmy cały słoik pyszności i w domku, za parę dni, jak się przegryzie, będziemy 

się nim raczyć.

Mniam mniam misiowa, znaczy się Dziękujemy.

got100

misiowa

lubuskie

18

3

Sexy Szekspir

Przeczytałem większość dzieł mistrza ze Stratfordu, naście razy obejrzałem „Zakochanego Szekspira”, uznałem zatem, że jestem gotów na to wyzwanie… Okazało się, że jeszcze inne doświadczenia mogą być całkiem przydatne, toteż kolejnym śmiałkom zalecam wcześniejsze sięgnięcie do dokładnych atlasów anatomicznych, dzieł zebranych Freuda i Junga, a i klasyczna Michalina Wisłocka nie zawadzi. Meksho – to było świetne, pysznie się bawiłem, dziękuję bardzo. No i – gratuluję skrzynki tygodnia!

uhuhu

Meksha

wielkopolskie

13

4

Piraci z Gdańskich Stogów

Konradino

pomorskie

10

4

Poranne ćwiczenia- ciało i umysł

NivilS

lubelskie

10

4

Sernik rogatka

rogatek

pomorskie

10

5

Papierowa bajeczka

grzesss

lubelskie

9

5

Kopiec Kreta

palinq

opolskie

9

5

Kapslowe darty

Minior&son

lubelskie

9

6

[JA40] Wszyscy jesteśmy JAśkami

JAsiek.

łódzkie

8

Typ Own, Rekomendacje przyznane w 2023 roku:

1

Znamy się?

No nie no – Elfka przeszła sama siebie. Nagrałem aż filmik – podoba mi sie zarówno pomysł jak i wykonanie więc reko należy się jak psu miska❗

xlud

elf19586

łódzkie

54

2

Magiczna kostka

Ale się ubawiłam. Słysząc że to Rubik pomyślałam „o nie” a Założyciel przekonał mnie żeby spróbować, że to magiczna kostka nio I.. udało się.. pierwszy raz ułożona i to w jaki sposób, świetna zabawka polecam spróbować.

crazy baby

stefan1214

śląskie

20

3

Eventowy bigos misiowej

Taki skrzynki to my uwielbiamy i to bardzo bardzo ! Bigos przepysznie smakował przy eventowym ognisku w przemiłym towarzystwie. Załapaliśmy się na końcówkę, a ta wiadomo zawsze najlepsza ! Dziękujemy ogromnie ! Pozdrawiamy serdecznie !

Remol19

misiowa

lubuskie

18

4

Nie pojedziesz

grzesss

podkarpackie

15

5

Sexy Szekspir

Meksha

wielkopolskie

13

6

Kociołek bamby

bamba

zachodniopomorskie

12

6

Błękitna Szu

Błękitna Team

mazowieckie

12

7

Wilkołak

NivilS

lubelskie

11

8

Piraci z Gdańskich Stogów

Konradino

pomorskie

10

8

Poranne ćwiczenia- ciało i umysł

NivilS

lubelskie

10

A na sam koniec podsumowań 2023…

wisienka na torcie!

Z wielką przyjemnością pragniemy wyrazić nasze najszczersze gratulacje trzem niepowtarzalnym mistrzom sztuki keszerskiej w Polsce! Niech ich osiągnięcia stanowią nie tylko punkt kulminacyjny tego roku, ale także bodziec do dalszych wycieczek po całej Polsce.

Szczególne osiągnięcia w kategorii: GEOŚCIEŻKI 1000+

  1. Bamba – 1059 (na koniec roku 2023)

  2. Serengeti – 1036 (na koniec roku 2023)

  3. Hr. Jan Usz – 1021 (na dzień 05.02.2024)

Gratulujemy wspaniałych sukcesów i życzymy wszystkim keszerom owocnego roku 2024!