Podsumowanie roku 2022

Bo bez was, to nie było by takie fajne


Początek tegorocznego podsumowania, zaczniemy od tego co jest na Opencaching.pl najważniejsze, czyli od Was, drodzy Keszerzy. Bo bez Was ta zabawa nie miała by racji bytu. Dlatego w tym miejscu oddajemy głos tym, którzy w tym roku dołączyli do nas do wspólnych poszukiwań.


mg6maciej

O koncepcji geocachingu wiem od co najmniej 12 lat, kiedy założyłem konto na popularnej stronie jemu poświęconej, jednak pierwszą skrytkę znalazłem (zupełnie przypadkiem) dopiero w roku 2019, podczas zagranicznej wycieczki rowerowej. Latem ubiegłego roku podsłuchałem fragment rozmowy siostrzeńców, podczas której wspomnieli coś o szukaniu jakichś skarbów, więc opowiedziałem im o istnieniu takiej zabawy w szukanie skarbów na całym świecie. Okazało się, że w promieniu paru km są dwie skrytki, więc postanowiliśmy udać się na spacer i spróbować je znaleźć. Parę dni później założyliśmy też własną skrytkę. Od tego czasu dość intensywnie zacząłem poszukiwać, za cel głównie mając chęć dowiedzenia się, jak fajnie ukrywać pojemniki, żeby móc w niedalekiej przyszłości zrobić siostrzeńcom prezent niespodziankę w postaci geoartu na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego.

O serwisie opencaching dowiedziałem się dzięki geokretowi, którego znalazłem gdzieś w lesie TPK parę tygodni po odwiedzeniu pierwszej skrytki z siostrzeńcami. Okazało się, że bezpośrednim otoczeniu mojego domu jest dużo więcej skrytek i niektóre z nich są wykonane elegancko lub w bardzo przemyślany sposób, utrudniający odnalezienie, co mnie urzekło. Moją ulubioną historią w jakiś sposób związaną z tą grą jest jednak coś innego. Jak to się mówi: „gdyby nie geocaching, to nigdy by mnie tu nie było”… a będąc tam, gdzieś w środku lasu, spotkałem Starszego Pana, który twierdził, że odpoczywa na tej rzadko uczęszczanej ścieżce, bo złapał go skurcz. Po krótkiej rozmowie stwierdziłem, że skonsultuję sytuację z kimś, kto pierwszy odbierze telefon pod 112 i koniec końców okazało się, że Pan zaginął dnia poprzedniego i rodzina go szuka. Nie piszę, ile musieliśmy czekać na przyjazd policji, bo aż wstyd i muszę stwierdzić, że przydałoby im się szkolenie z koordynatów GPS. (o:

W nadchodzących miesiącach życzę sobie udanej egzekucji planu mojego geoartu w lasach KPK oraz mnóstwa FTFów, a Wam wszystkim jak najwięcej gwiazdkowych keszy, które cieszą, bawią i uczą!


Jedeek

O geocachingu słyszałem już kilka lat temu, pobrałem aplikację ale w okolicy pustki… 5 czerwca 2022 nadszedł ten dzień, że sobie o nim przypomniałem i natrafiłem na aplikacje opencaching. Po założeniu konta zobaczyłem, że w okolicy jest bardzo dużo keszy więc zacząłem je odwiedzać i tak zaczęła się moja przygoda z opencachingiem. Dzięki aplikacji poznałem ciekawe miejsca – to mi się w niej najbardziej spodobało. W 2023 roku chcę oczywiście odwiedzić jak najwięcej keszy oraz planuję założyć nową GeoŚcieżkę.


Crith84

Wolny czas spędzam na czytaniu książek (tylko namacalna wersja papierowa) oglądaniu czy raczej nadrabianiu seriali i filmów, szczególnie tych zapomnianych, które dawniej osiągnęły niesamowite sukcesy. Uwielbiam rozwiązywać również zagadki, tajemnice. W wolnym czasie grywałem dawniej w papierowe RPG, do czego też mam nadzieję powrócić. Obecnie doszło do tego wszystkiego poszukiwanie keszy. Skończy się zima to keszowanie będzie wiodącym zajęciem 🙂

Kim jestem. Z wykształcenia i zamiłowania informatyk, do tego ekonometryk. Z zawodu pszczelarz w piątym pokoleniu w rodzinie i w tym mocno podążam i staram się nadal jak najbardziej rozwijać. Życie jak zawsze weryfikuje to kim jesteśmy, więc obecnie, będąc daleko po trzydziestych urodzinach (z nicka każdy może wyliczyć), uważam siebie za osobę, która nadal jeszcze czegoś poszukuje, ale to co osiągnęła starannie pielęgnuje i rozwija.

Trafienie na opencaching zrządzone zostało zupełnym przypadkiem i ze zwykłej ludzkiej ciekawości –  sprawdzeniu w internecie co też termin z tym związany słowem oznacza. Potem pierwsze raczkujące kroczki w poszukiwaniach i odkrywanie tego, że człowiek przez tyle lat mijał wiele dobrze schowanych keszy.

Co mnie urzekło… na pewno to czym jest ta społeczność. Jestem z Wami któtko, bo czym jest marne pół roku i zdobytych raptem 400 keszy, ale po dwóch eventach na których miałem okazję być wiem, że opencaching – atmosfera i zabawa z tym związane – to coś dla mnie. Podoba mi się możliwość współtworzenia nowych miejsc na mapie, dzięki czemu jestem też w stanie pokazać coś innym, zachęcić też ich w jakiś sposób do zobaczenia czegoś nowego.

Planuję zostać z Wami długo. Dużo jest jeszcze do zrobienia, masa pomysłów do realizacji i wiele miejsc i legend do pokazania. Chcę zrealizować kilka własnych geościeżek, więc na pewno szybko Was nie opuszczę.

Czego sobie życzę… zapewne więcej czasu na keszowanie, bardziej sprzyjających warunków na wypady z domu, również tych pogodowych… i by mi się rodzina również bardziej zaangażowała, a może i całkiem zaraziła tematem 😉

Pozdrawiam, Crith84


Wielogorski

Hej,
Jestem rodowitym wrocławianinem, mieszkam we Wrocławiu od 41 lat, na co dzień pracuję w szkole, jestem nauczycielem przyrody, geografii i fizyki.
Na opencaching trafiłem przez przypadek szukając skrytki ze strony geocaching, tej nie znalazłem, ale odkryłem kesza z logiem opencaching, całkiem inną nazwą i innym numerem niż szukałem pierwotnie. Natomiast o idei geocachingu dowiedziałem się z mojego innego hobby: z postcrossingu (wymiana pocztówek). Od wielu ludzi z całego świata otrzymuję pocztówki, w których piszą często o swoim hobby jakim jest właśnie geocaching. Zainteresowało mnie to. W ten oto przedziwny sposób stałem się geocacherem.
Oczywiście nie planuję usuwać swojego konta ani poprzestać na poszukiwaniach. Uwielbiam zwiedzać i podróżować i postanowiłem połączyć te moje pasje. Przy okazji zwiedzania ciekawych miejsc, zamierzam buszować w okolicy w poszukiwaniu skrytek. Na co dzień mieszkam we Wrocławiu i tu poświęcam najwięcej czasu na zdobywanie nowych skrytek.
Życzę sobie mniej frustracji związanej z nieodnalezieniem skrzynki oraz aby tak często skrytki nie ginęły. Moim życzeniem jest ogarnięcie większej ilości geościeżek, bo na razie idzie mi to bardzo powoli i chaotycznie.
Pozdrawiam,
Krzysztof Wielogórski z Wrocławia.


adrianoczub

Nazywam się Adrian Karpowicz, na OC trafiłem kilka lat temu dzięki mojemu ojcu, szukaliśmy na początku razem, ale w końcu założyłem swoje konto i zacząłem działać solo. Społeczność OC jest świetna. Urzekają mnie bardzo kesze oznaczone jako niebezpieczne. Jako osoba, która kocha zwiedzać, odkrywać nowe miejsca, explorować ruiny dawnych budynków takie kesze są czymś idealnym, łączącym wiele pasji w jedno. Planuje zostać tak długo jak to możliwe. Mam w głowie wiele projektów. Na ten moment powstaje „Szlak Nostalgii” – projekt, z którego jestem mega dumny. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i wielkość projektu mnie nie przerośnie, a tym bardziej, że nie przerośnie innych 😉
W nowym roku keszerskim życzę sobie przede wszystkim wytrwałości i wielu eventów, na które mam nadzieję uda mi się pojechać

Chciałbym też powiedzieć kilka słów do innych keszerów:
Kochani,
wszystkiego dobrego w waszej karierze. Wytrwałości, samych FTF i przede wszystkim mile spędzonego czasu we wspólnym gronie. Społeczność jaką wspólnie tworzymy jest silna. Dziękuję, że mogę być jej częścią 🙂


Michu*SulPD*

Witam. Mam na imię Michał. Lat 35 🙂 od 11 lat jestem policjantem na pograniczu polsko-niemieckim w woj. Lubuskim . O opencaching dowiedziałem się od brata, który wprowadził mnie w tajniki keszowania. Wspólnie stawialiśmy pierwsze kroki w dziedzinie odkrywania i zakładania nowych skrzynek 🙂 kesze jak narkotyk wkradły się do mojego codziennego życia:D najpierw pomału, malutkimi krokami.. później to już poszło lawinowo. Na szczęście swoim entuzjazmem do poszukiwań zaraziłem pozostałych członków rodziny. I tak keszowania stało się doskonałym powodem do spacerów, wspólnych wypadów i planowania wycieczek 🙂 w przeciągu roku zebrałem ponad 100 skrzynek , założyłem ponad 25 z czego część tworzy moim zdaniem piekną geościeżke w mojej najbliższej okolicy „uroczysko Lubniewsko”. Miałem okazję wziąć udział w lubuskim złocie keszerów, gdzie z przyjemnością poznałem mnóstwo osób naprawdę pozytywnie zakręconych.. na pewno zostanę tak długo jak tylko będę mógł… Dopóki moje skrzynki zbierają same miłe komentarze, będę szukał nowych inspiracji i tworzył różne ciekawe maskowania. Miło jest słyszeć, że widać włożone serce i zaangażowanie 😀
W nowym roku życzę sobie jeszcze więcej odwiedzin moich skrzynek. Są po to aby sprawiały radość dla poszukiwaczy. 


A teraz przejdźmy do cyferek

Najaktywniejsze miasta, ilość wizyt dziennie:       

 • Warszawa   14808
 • Poznań         6759   
 • Wrocław       6501
 • Gdańsk         5118
 • Katowice      4199

10 Najaktywniejszych województw, ilość wizyt w 2022:

LP WojewództwoWizyty
1Mazowieckie

16 622

2Śląskie

11 709

3

Wielkopolskie

9 237
4

Pomorskie

8 846
5

Dolnośląskie

7 427
6

Łódzkie

7 427
7

Małopolskie

3 505
8

Kujawsko-Pomorskie

3 368
9

Zachodniopomorskie

2 566
10Lubelskie

2 388

Ogólnie w 2022 roku:

 • przybyło 4 572 skrzynek przynajmniej raz odwiedzonych;   
 • przybyło 232 GeoŚcieżek;    
 • przybyło 1 773 aktywnych uczestników zabawy;
 • 566 uczestników założyło co najmniej jedną skrzynkę przynajmniej raz odwiedzoną;   
 • w zabawie wzięło udział 5 797 uczestników;    
 • miało miejsce 90 wydarzeń;
 • na koniec 2022 roku było 48 814 aktywnych uczestników;    
 • na koniec 2022 roku było aktywnych lub czasowo zawieszonych 54 536 skrzynek.

Skład COG

 • Mazowieckie – r00t7
 • Śląskie – mangus i 27@   
 • Pomorskie – rogatek
 • Dolnośląskie – r00t7
 • Wielkopolskie – Kurier
 • Małopolskie – mangus i 27@    
 • Łódzkie – Bartek111   
 • Zachodniopomorskie  –  Kurier
 • Lubuskie –  borek99
 • Kujawsko-pomorskie – MaciekBDG
 • Lubelskie – tsalarioth   
 • Podkarpackie – MaciekBDG
 • Świętokrzyskie – Bartek111
 • Opolskie – Alex22, nataszka
 • Podlaskie – tsalarioth   
 • Warmińsko-mazurskie – rogatek

Skład RT

 • deg – sprawy bieżące, poprawki w kodzie
 • kojoty – sprawy bieżące, poprawki w kodzie         
 • triPPer – sprawnośaci, statystyki podsumowań
 • Chorizo – AKQ        
 • andrixnet – Rumunia RT            

Debiuty

Debiuty 2022- uczestnicy, otrzymane rekomendacje:

1mg6maciej42
2Fundacja_Anny_Pasek32
3Michu*SulPD*27
4adrianoczub16
5Piromaan15
6Dinusie_IxD8
6Crith848
8Jedeek7
8Rembi857
10Chief Merlin5

Debiuty 2022- uczestnicy, liczba zalogowanych znalezień:

1Piromaan1078
2Wielogorski470
3Crith84338
4randomforest318
5Michobson258
6mg6maciej241
7jarecki23232
8Dziaberlaki212
9PtakDziubDziub205
10Banderzwierze184

Debiuty 2022 – uczestnicy, liczba znalezionych geościeżek:

1Piromaan54
2randomforest13
3mg6maciej5
4Michobson4
5Sebatello3
6Brucella2
6Aga942
6Vamos2
6Pyszasta19932
10Pawel 871

Debiuty 2022 – skrzynki, liczba przyznanych rekomendacji:

1PiromaanMoja Pierwsza Świąteczna15
2adrianoczubLeśny Spacer #36 Franklin i lampa Alladyna14
3mg6maciejStraszydło na Drzewie9
4mg6maciejDomek Halloweenowego Potwora8
5mg6maciejLeśny Spacer #34 Wejście do grabówkowego lasu7
6mg6maciejCukierek albo Psikus: Śladami Zagubionej Dyni6
7JedeekZabytkowy krzyż między budynkami5
7Fundacja_Anny_PasekHistoria Zoo Toruń  CT #15
9Fundacja_Anny_PasekHistoria Zoo Warszawy WH #14
9Michu*SulPD*J. Lubieńsko -2 „Dom Krasnala”4

Debiuty 2022 – uczestnicy, liczba założonych skrzynek:

1Fundacja_Anny_Pasek61
2Crith8441
3MichuSulPD28
4ProjektFLpglp21
5adrianoczub19
6Jedeek15
6randomforest15
8Dinusie_IxD14
9mg6maciej12
9katanq12

Wydarzenia

Ranking największych wydarzeń w 2022 roku:

LPWydarzenieZałożycielIlość zalogowanych uczestników
1Majówka z Międzyrzeckim Rejonem UmocnionymCiachol54
2XVI Ogólnopolski Zlot Geokeszowynorbinorek53
3Geocachingowe powitanie wiosny w Ścinawieuhuhu52
4Pożegnanie wakacji w Sulejowie!Victor+39
5Najeżdżamy Łódź!Marcello00226
6Opencaching Łódź zdobywa Śląską Ścieżkę Świąteczną…Victor+25
7Letni georelaks w Chobieni z kajakami w tleuhuhu21
7Potop Łódzkieliksir21
9Wspólne keszowanie 8 października 2k22DragonDCT18
10[LOST] Ognisko w Lesie Osobowickim (Wrocław)Pozieduwac17
10Drugie Spotkanie OC w Galicji jaromx-a1jaromx1& flor17

Uczestnicy

Ranking użytkowników według liczby otrzymanych rekomendacji za skrzynki założone w 2022 roku:

1bamba477
2uhuhu402
3RoDaJJ285
4Sir Black206
5Victor+154
6Ciachol151
7nieska146
8Chrząszcze2133
9Baton123131
10szabla114

Ranking użytkowników według liczby otrzymanych rekomendacji w 2022 roku:

1uhuhu636
2bamba567
3RoDaJJ338
4Ciachol269
5Sir Black233
6jaromx1& flor220
7szabla207
8nieska197
9Baton123191
10Chrząszcze2190

Ranking użytkowników według liczby wykonanych serwisów nie swoich skrzynek w 2022 roku:

1karwdo193
2Hr. Jan Usz99
3Wesker69
4Wojtek.46
5Dallas43
6gura1140
7jurasz37
8GFS32
9lukooo26
10Bar i Lepsza Połówka20

Ranking użytkowników według liczby znalezień w 2022 roku:

1Serengeti4272
2bamba4202
3Chrząszcze24200
4Hr. Jan Usz3070
5hobbbysta2853
6karwdo2436
7GFS2393
8Remol192088
9iwonia19992064
10słabakinia2046

Ranking użytkowników według liczby zdobytych Geościeżek w 2022 roku:

1Serengeti216
2bamba212
3Hr. Jan Usz151
4Chrząszcze2136
5GFS118
6hobbbysta94
7iwonia199991
8karwdo81
9Mario&Monia75
10keram5875

GeoŚcieżki

Rekomendacje skrzynek założonych w 2022 roku, wchodzących w skład Geościeżki:

1Gdańskie uliczki z przymrużeniem oka268
2Leśny spacer238
3Detale z Marienwerder124
4Rowerem przez MRU – północ115
5Gdzie Gnomy Mówią Dobranoc100
6Rowerem przez MRU – południe47
7NARATON II [N2]27
8MOBILNA GEOŚCIEŻKA25
9Kapliczki Kociewia-starogardzki i kościerski22
10Granice Wolnego Miasta Gdańska19

Rekomendacje skrzynek wchodzących w skład Geościeżki:

1Gdańskie uliczki z przymrużeniem oka268
2Leśny spacer238
3POLSKIE SKRZYDŁA171
4Detale z Marienwerder126
5Rowerem przez MRU – północ115
6Gdzie Gnomy Mówią Dobranoc100
7MOBILNA GEOŚCIEŻKA67
8Rowerowe Pomorze/ Rowerem po Pomorzu/ Rowerem po W…66
9Marian56
10Mrocznie i Klimatycznie55

MiniGeościeżki

Rekomendacje skrzynek założonych w 2022 roku, wchodzących w skład MiniGeościeżki:

1Co słychać w Kórniku ?248
2Przytul Las102
3DZIEWIN94
4Chycina Adventure Race83
5OPENCACHINGOWA ŚCIEŻKA ZLOTOWA83
6Demony Polskie83
7ŚLADAMI ŁOSIA82
8Obniżenie Ścinawskie80
9Skwierzyna72
10Wapienniki Wellness 😉61

Rekomendacje skrzynek wchodzących w skład MiniGeościeżki:

1Co słychać w Kórniku ?248
2Przytul Las102
3Chycina Adventure Race97
4DZIEWIN94
5Skwierzyna85
6Demony Polskie83
7OPENCACHINGOWA ŚCIEŻKA ZLOTOWA83
8ŚLADAMI ŁOSIA82
9Kociołek Panoramixa82
10Obniżenie Ścinawskie80

Rekomendacje Skrzynek

Ranking skrzynek założonych w 2022 według liczby przyznanych im rekomendacji:

1Chrząszcze2Wyngiel przywieźli !!!66
2CiacholSkwierzyna – Gościniec50
3bambaLeśny spacer #27 Pierwsze pranie Franklina39
4R-SolOŚZ – XVI zlot32
5KLABRzut kostką czyli Odyseja Kosmiczna 202230
6Victor+Punkty oporu S-W-B #1229
7Victor+Wapienniki #428
8Sir BlackAby Gnomy mogły Cię odszukać27
9uhuhuGaleria Dziewin26
10RoDaJJBiblioteka Kórnicka25

Ranking skrzynek według liczby przyznanych im rekomendacji w 2022:

1Chrząszcze2Wyngiel przywieźli !!!66
2CiacholSkwierzyna – Gościniec50
3bambaJIMMY PIF PAF46
4bambaLeśny spacer #27 Pierwsze pranie Franklina39
5R-SolOŚZ – XVI zlot32
6KLABRzut kostką czyli Odyseja Kosmiczna 202230
7Victor+Punkty oporu S-W-B #1229
8Victor+Wapienniki #428
9Sir BlackAby Gnomy mogły Cię odszukać27
9pani_kaWKQ 202227

Rekomendacje skrzynek według typów

Typ Nietypowa, Rekomendacje przyznane skrzynkom założonym w 2022 roku:

1CiacholSkwierzyna – Gościniec50
2Sir BlackAby Gnomy mogły Cię odszukać27
3uhuhuGaleria Dziewin26
4RoDaJJStacja PKP Kórnik25
5bambaLeśny spacer #23 Stąd żółwie wyszli23
6bambaLeśny spacer #16 Franklin i niespodzianka21
7ZucharekWykop kolejowy – finał20
8bambaLeśny spacer #18 Franklin obchodzi 18 urodziny17
8NannetteOPACTWO BONUS17
10uhuhu#7 Głęboki sen16

Typ Nietypowa, Rekomendacje przyznane w 2022 roku:

1CiacholSkwierzyna – Gościniec50
2Sir BlackAby Gnomy mogły Cię odszukać27
3uhuhuGaleria Dziewin26
4RoDaJJStacja PKP Kórnik25
5bambaLeśny spacer #23 Stąd żółwie wyszli23
6bambaLeśny spacer #16 Franklin i niespodzianka21
7ZucharekWykop kolejowy – finał20
8eliksirADWENTOWY KALENDARZ QUIZOWY – BONUS FINAŁU TRICITY…19
8uhuhuDziad Borowy (bonus)19
10Antosiu[SGK21] Zakręcony prezent od Gwiazdora18

Typ Tradycyjna, Rekomendacje przyznane skrzynkom założonym w 2022 roku:

1bambaLeśny spacer #27 Pierwsze pranie Franklina39
2Victor+Punkty oporu S-W-B #1229
3Victor+Wapienniki #428
4RoDaJJBiblioteka Kórnicka25
5uhuhuSiwosz – dobry duch Odry23
5RoDaJJKrwawy peleton23
5nieskaChAR 09 – Struga Jeziorna23
5nieskaChAR 14 – Tu też są!23
9Chrząszcze2Ratownik też człowiek21
9Tosiu#1 WODA, WODA, ZDROWIA DODA!!21

Typ Tradycyjna, Rekomendacje przyznane w 2022 roku:

1bambaLeśny spacer #27 Pierwsze pranie Franklina39
2Victor+Punkty oporu S-W-B #1229
3Victor+Wapienniki #428
4RoDaJJBiblioteka Kórnicka25
5nieskaChAR 14 – Tu też są!23
5juraszLublin Skrzynka Inspiracji23
5RoDaJJKrwawy peleton23
5nieskaChAR 09 – Struga Jeziorna23
5uhuhuSiwosz – dobry duch Odry23
10juraszLublin Skrzynka Informacji21

Typ Multi, Rekomendacje przyznane skrzynkom założonym w 2022 roku:

1R-SolOŚZ – XVI zlot32
2nieskaChAR 03 – Trzy literki, jedno serce, AWF!20
3bambaLeśny spacer #21 Franklin gra w piłkę nożną19
4RoDaJJKórnik i Tatry18
5uhuhuImpasibol Miszon12
6WandulaŚladami ŁOSIA – Finałowe ciekawostki11
7RoDaJJZaginiony Herb Bnina10
7Sherlock_WadowiceTrafiony – zatopiony10
7TosiuDetal z Marienwerder #2210
10mg6maciejLeśny Spacer #34 Wejście do grabówkowego lasu7

Typ Multi, Rekomendacje przyznane w 2022 roku:

1R-SolOŚZ – XVI zlot32
2nieskaChAR 03 – Trzy literki, jedno serce, AWF!20
3bambaLeśny spacer #21 Franklin gra w piłkę nożną19
4ZucharekTelegraf18
4uhuhuFestina lente18
4RoDaJJKórnik i Tatry18
7uhuhuImpasibol Miszon12
8jaromx1& flor„GALICJA” jaromxa1 – RPO z SuperGlob11
8WandulaŚladami ŁOSIA – Finałowe ciekawostki11
10RoDaJJZaginiony Herb Bnina10

Typ Quiz, Rekomendacje przyznane skrzynkom założonym w 2022 roku:

1bambaUliczka 2724
2bambaUliczka 1118
3bambaUliczka 717
3AKQAdwentowy Kalendarz Quizowy 202217
5bambaUliczka 2515
5xaksonxDetal z Marienwerder #2515
5bambaUliczka 4315
8Kainka123Detal z Marienwerder #1114
9bambaUliczka 2913
9bambaUliczka 313

Typ Quiz, Rekomendacje przyznane w 2022 roku:

1bambaUliczka 2724
2AKQAdwentowy Kalendarz Quizowy 202119
3bambaUliczka 1118
4AKQAdwentowy Kalendarz Quizowy 202217
4bambaUliczka 717
6bambaUliczka 4315
6bambaUliczka 2515
6xaksonxDetal z Marienwerder #2515
9Kainka123Detal z Marienwerder #1114
10bambaUliczka 2913

Typ Own, Rekomendacje przyznane skrzynkom założonym w 2022 roku:

1Chrząszcze2Wyngiel przywieźli !!!66
2KLABRzut kostką czyli Odyseja Kosmiczna 202230
3jaromx1& florNietypowe wyimki eventowe – jaromxa123
4DragonsGroupti taa taa ti ti ta ta20
5HasiokiHasiokowe specjały19
6edi777Franciszkanie – Katowice Panewniki15
7Andre0373Bigos Andre037312
8jaromx1& florKesz na kole jaromxa111
8Mario&Monia(ŁPM) Lago -Książe wśród głupców11
10Victor+Wywiad z keszerem11

Typ Own, Rekomendacje przyznane w 2022 roku:

1Chrząszcze2Wyngiel przywieźli !!!66
2bambaJIMMY PIF PAF46
3KLABRzut kostką czyli Odyseja Kosmiczna 202230
4Slimaki39Keszerski ołówek25
5KubaB08Muzeum Wspomnień [12DŚBN]-Łódź24
6keram58Tu mówi Warszawa23
6jaromx1& florNietypowe wyimki eventowe – jaromxa123
8Andre0373WSTRZĄS MÓZGU20
8DragonsGroupti taa taa ti ti ta ta20
10HasiokiHasiokowe specjały19

I to koniec moi mili 🙂


Dziękuję że zostaliście z nami do końca.

I do zobaczenia za rok przy kolejnym podsumowaniu 🙂


Koniec już był. Nic tu nie ma.

Zawróć.

Serio. Koniec już był. Nic tu nie ma!

Uparty/a jesteś….

Nie przekonam cię byś zawrócił/a ?

Sami tego chcieliście. Ostrzegałem!

Napisy końcowe

Czyli po cyferkowa sekcja z przymrużeniem oka 🙂


Pytanie do Uhuhu: Jak to jest opływać w gwiazdki? I co ty właściwie z nimi robisz?

Że gwiazdki, że opływanie, powiadacie… No więc sprawdziłem, skrupulatnie przeanalizowałem i powiem tak: ewidentnie w moim przypadku mniej więcej połowa tych gwiazdek to typowa zielenina z litości (a, dajmy mu, niech ma na zachętę… no gdzieś trzeba tę jedną zostawić…). Jedna czwarta to klasyczne gwiazdki po znajomości, od funfli i funfelek (wspólne wypady, podejmowanie pod czujnym okiem założyciela – no nie wypadało nie dać, no…). Za jedną piątą bezczelnie zapłaciłem, bo kto bogatemu zabroni? Zwłaszcza że kasa nie moja, tylko z grantów z funduszy unijnych. Szacuję też, że co najmniej dwieście gwiazdek mi się po prostu nie należało, bo to nie były moje maskowania, tylko zdobyczne, kradzione albo z darów. Jak z powyższego wynika, względnie uczciwie zapracowałem na zaledwie sześć, góra siedem reko, a i tak to pewnie pomyłki przy logowaniu lub tak zwane „reko za miejsce”. Cóż, będę musiał jakoś z tym żyć… A co ja z nimi robię? Laminuję i wklejam do klasera, ma się rozumieć. Pozdrawiam!