Podsumowanie roku 2021

Podsumowanie Opencaching 2021

made by: Lumen, triPPer

 

Opencaching elektryzuje.

Miejsca, historie, zdarzenia, rzeczy, kontakt z naturą, wyzwania myślowe, to wszystko znajdziesz podczas keszowania. Jesteś myśliwym na polowaniu, odpalasz mapę, wybierasz cele, idziesz na współrzędne i obserwujesz otoczenie. Świeży keszer jest jak ślepe pisklę, stary wyjadacz jednym spojrzeniem zdejmuje maskowanie. Keszując zostawiasz za sobą problemy, zmęczenie pracą, wkraczasz w inny świat: rzeczywisto-wirtualny.

Opencaching elektryzuje… ale też i uzależnia. Przeważnie w pozytywnym tego słowa znaczeniu, bo to naprawdę świetny sposób na spędzenie czasu i aktywny odpoczynek. Ale uważaj… łatwo przekroczyć granicę, kiedy z pozoru niewinna zabawa zawładnie Tobą… Wtedy możesz stracić to co najważniejsze… Rodzinę, najbliższe ci osoby, może pracę?

Wtedy ważna jest refleksja, sygnały od najbliższych i czas na działanie… Na ustalenie hierarchii, co jest najważniejsze.

Bo opencaching powinien być jedynie dodatkiem, chwilowym smaczkiem do prawdziwego życia.

Pamiętne keszowanie?: poszukiwanie z córkami i żoną Małych Mieszkańców Lasu – oryginalne kesze na patencie były fantastyczne! Dobrze się tam wszyscy bawiliśmy. Był to pierwszy kontakt z tak kreatywnymi keszami i pomysłowo zrobioną geościeżką.

2444 RaMaTo

Na początku byłam szoferem nieletnich, którzy zostali zachęceni przez Panią od przyrody poszukiwaniem keszy.  Czas covidowy sprzyjał spacerom, a dzieciaki kazały się logować.   Mój Nick to nie moje imię – powstał szybko, w momencie gdy jamniczka Wanda spojrzała w oczy w trakcie zakładania konta. I tak już zostało – bo w sumie Wandula  też chodzi na skrzynki  i w wielu sytuacjach bardzo pomaga w podjęciu.  Lubię ładne pojemniczki – zbierać i zakładać. Do tej pory nie mogę się przełamać z wejściem do jakiegokolwiek bunkra, zwłaszcza zaśmieconego po kolana i tu zawsze wołam posiłki, bo „odpuścić” ciężko.  OC- świetna sprawa, a ujęło mnie to, że jest po prostu miło,  a każdy z kim miałam kontakt jest pomocny i życzliwy. No i do tego super pretekst do poruszania się i oczywiście odkrywania tego, co nieznane, nawet w najbliższej okolicy.

Pozdrawiam wszystkich poszukiwaczy

2444 Wandula

Tempo zabawy nieco zwolniło z różnych przyczyn, nie mniej nadal cieszy i bawi, nadal szukam nowych wyzwań, miejsc i nauki, dalej mam frajdę w wymyślaniu nietypowych skrzynek (mam nadzieje że poszukiwacze także) ta zabawa motywuje mnie do wyjścia poza dom i poznawanie okolic bliskich i dalekich oraz ludzi którzy są jej istotą, więc póki co, chwilo trwaj

2444 norbinorek

Początek przygody z Opencachingiem w moim przypadku był zapewne podobny jak w wielu innych przypadkach. Mianowicie pewnego dnia, a dokładnie 11 listopada 2020 roku, w drodze na Śnieżkę poznałam Piotrka, znanego Keszerskiej Społeczności jako Poop. Co prawda nie od razu podzielił się on ze mną szczegółami zabawy oceniając na pierwszy rzut oka,  że ja pewnie nie zrozumiem, a jemu nie chcę się tłumaczyć.

Od niepodległościowej wyprawy minęło kilka miesięcy, w czasie których Poop stwierdził, że może jednak coś z tych keszy pojmę, a on sam nabrał chęci do tłumaczenia skrzynkowej zabawy. Oczywiście, jako typ Zosi Samosi, nie poczekałam  na instrukcje i konto na opencaching założyłam zanim zdążył powiedzieć, że wygodnie jest mieć krótki nick i tym sposobem przez prawie pierwszy rok keszowania wpisywanie do logbooka trochę trwało. Swój debiut jako keszer malgosiab zaliczyłam 07.02.2021 w trakcie wyprawy w Błędne Skały.

Potem poszło już klasycznie. Szukanie keszy w bliższej i trochę dalszej okolicy, któremu smaczku dodawał fakt, że Poop, zapewne próbując mnie zmotywować do zabawy, postanowił się ze mną zakładać. „100 keszy w miesiąc” brzmiało pierwsze wyzwanie. Oczywiście pomyślałam „Ja nie dam rady? Potrzymaj mnie długopis!”. Udało się… mnie wygrać zakład, nota bene jeden z kilku, a Poop wkręcić mnie w kesze.

Od tamtego czasu poza tradycyjnym szukaniem skrzynek udało mi się wziąć udział w dwóch spotkaniach keszerskich w Kostrzynie i Głębowicach, wybrać się wraz z Łódzką Ekipą na szukanie keszy świątecznych w polskim królestwie węgla, a w międzyczasie zmienić nick, na taki przyjaźniejszy do wpisywania.

Pozdrawiam,

2444 Elio

Keszowaniem zaraził mnie mój kolega, który pokazał mi pierwszego kesza i wytłumaczył wstępne zasady zabawy. Na skrzyneczki zwykle jeżdżę z siostrą, która też została zainfekowana wraz ze mną 😀 Na co dzień mieszkamy w Międzyrzecu Podlaskim (nieduże miasto w północnej części woj. Lubelskiego), gdzie niestety teren jest jeszcze dość zielony, stąd keszowanie staje się zawsze jakimś wyjazdem. Dzięki Graffenowym wyimkom, poznaliśmy lepiej lub mniej nam znane miasta w okolicy z innej perspektywy, a z kolei Błękitne Siedlce otworzyły nam oczy na keszerski kunszt – tym osobom bardzo dziękuję, bo w dużej mierze dzięki nim zaraziliśmy się na dobre keszowaniem. Inną sprawą jest, że mamy swój zespół muzyczny, z którym jeździmy po Polsce co sprzyja zwiedzaniu i keszowaniu 🙂 Z ciekawszych osiągnięć, którymi mogę się pochwalić to fakt iż udało nam się już wciągnąć do zabawy kilka osób – mam nadzieję, że to dopiero początek!

pozdrawiam

2444 Baton

Patikoo to tak właściwe Patikoosy bo jest nas dwoje. Para, która uwielbia szeroko pojęte rękodzieło, majsterkowanie, malowanie. W OC zaczęliśmy się zgłębiać dzięki dwóm pięciolatkom, którzy pierwszego mikrusa znaleźli przypadkiem podczas spaceru. Szybki telefon do moku.stg (bo wspominała kiedyś o tej zabawie podczas wspólnych dojazdów do pracy) i po „gardzkim” instruktażu sami zaczęliśmy poszukiwania. Równie szybko zapragnęliśmy tworzyć własne kesze, ale takie jakie sami chcielibyśmy szukać. Tak powstała nasza pierwsza geościeżka – Droga do szczęścia, która nie jest szczytem naszych możliwości ale pozwoliła nam zaistnieć w serwisie OC jako zakładający a nie tylko szukający. Od symboli tej ścieżki zrodziło się nasze logo, które pojawia się od czasu do czasu na wyjazdach czy w naszych skrzynkach. Mamy nadzieję, że w tym roku uda nam się poznać osobiście przynajmniej z niektórymi z keszerów na którymś z eventów 🙂

2444 patikoo

Cześć

Jestem szczerze zaskoczony, bo nigdy nie byłem w pierwszym ( ani w drugim ) szeregu gwiazd naszej zabawy ;-). Rok 2021 niestety nie był dla nas najlepszy. Z kilku ważnych powodów po raz pierwszy nie zorganizowaliśmy żadnego eventu górskiego , a to przecież nasz znak rozpoznawczy. Na szczęście udało się jak co roku pojechać na „nasze” słynne gorczańskie krokusy z ekipą stałych keszowo-górskich przyjaciół i to był chyba najlepszy wyjazd 2021 roku. ( Swoją droga serdecznie zapraszamy , bo warto! ). Towarzystwo keszowe powoli nam się wykrusza, cóż w sumie to jesteśmy już jak to się mówi „Stara Gwardia” :-), a przez znaczny spadek ilości eventów jakoś nikt nowy nam nie przybył. Geoscieżki, ciekawostki: W sumie to mało ich zaliczyliśmy, bardziej skupiając się na założeniu  i serwisowaniu własnego projektu „Georobaczki” oraz współpracy przy tworzeniu „Polskich Skrzydeł”. Z tą ścieżką wiąże się najlepsza zeszłoroczna przygoda. Projekt zlokalizowany jest w lesie znanym mi już od dziecka więc wydawało mi się, ze nic tam nie może mnie zaskoczyć. A jednak! Po kilku godzinach szwędania się po lesie rodzinka była już trochę zmęczona i na jedna skrzynkę, na którą trzeba było wbić w las ze 200 m poszedłem sam ( oni zostali racząc się czekoladą ). I  żałowali ! Od dziecka włóczę się po lesie i widziałem już różne dzikie zwierza te jednak zobaczyłem na żywo pierwszy raz. W drodze do kesza wypadła prze de mną z krzaków trójka pięknych łosi. Jak podzieliłem się swoim szczęściem z rodzinką to pomstowali na tę czekoladę :-). Mało tego za kolejne trzy skrzynki znów sytuacja się powtórzyła: oni zostali bo bagno i mokro, a ja sam po skrzynkę i bach: znów dwa łosie ! Od tego momentu już włazili w każde chaszcze, jak się nie trudno domyślić już nic nie spotkaliśmy :-).

Pozdrawiam serdecznie

2444 Zbyszek (R-Sol)

Trochę statystyk

0
Średnia dzienna ilość wizyt

W 2021 roku przybyło:

0
skrzynek przynajmniej raz odwiedzonych
0
geościeżek
0
aktywnych uczestników zabawy
0
uczestników założyło co najmniej jedną skrzynkę przynajmniej raz odwiedzoną
0
uczestników wzięło udział w zabawie
0
odbyło się wydarzeń
0
aktywnych uczestników odnotowano na koniec 2021 roku
0
tyle skrzynek aktywnych lub czasowo zawieszonych mieliśmy na koniec 2021 roku

Najaktywniejsze miasta, ilość wizyt dziennie:

   • Warszawa    195
   • Poznań    58
   • Wrocław     48

10 Najaktywniejszych województw, ilość wizyt w 2021:

WojewództwoWizyty 
Mazowieckie161 771 
Śląskie78 924 
Wielkopolskie58 114 
Pomorskie49 758 
Dolnośląskie46 693 
Łódzkie34 433 
Zachodniopomorskie32 648 
Małopolskie21 513 
Kujawsko-Pomorskie17 867 
Lubelskie15 698 

Skład COG

 • Mazowieckie                    – An Na, r00t7
 • Śląskie                               – mangus i 27@
 • Pomorskie                        – kurier, tsalarioth
 • Dolnośląskie                    – Lumen
 • Wielkopolskie                  – nieska
 • Małopolskie                     – mangus i 27@
 • Łódzkie                             – An Na, Bartek111
 • Zachodniopomorskie     – misiek_siersciuch (m_si), Karougeka
 • Lubuskie                           – misiek_siersciuch (m_si), nieska
 • Kujawsko-pomorskie     – MaciekBDG
 • Lubelskie                          – uhuhu, tsalarioth
 • Podkarpackie                   – uhuhu
 • Świętokrzyskie                – nieska, Bartek111
 • Opolskie                           – Lumen
 • Podlaskie                          – Karougeka
 • Warmińsko-mazurskie  – kurier, uhuhu

Skład RT

 • deg    (sprawy bieżące, poprawki w kodzie)
 • kojoty (sprawy bieżące, poprawki w kodzie)
 • triPPer    (sprawności, statystyki podsumowań)
 • Chorizo (AKQ)
 • andrixnet (RT – Rumunia)

Debiuty

Debiuty 2021 – uczestnicy, otrzymane rekomendacje:

1patikoo165
2Muzeum Twierdzy Kostrzyn62
3Baton12338
4Wandula33
5jurasz30
wyróżnienieMartaOsa28
wyróżnienieJagako19
wyróżnieniePijanaWiśnia17
wyróżnienietrzyzlote15
wyróżnieniePatrycjaM.13

Debiuty 2021 – uczestnicy, liczba zalogowanych znalezień:

1Hasiosznupek1035
2Mazek25715
3elio630
4RafalPAX596
4Iwciaa91596
5Baton123429
6M_MEG385
7IrminaF383
8AŁu349
9patikoo347

Debiuty 2021 – uczestnicy, liczba znalezionych geościeżek:

1Hasiosznupek15
2elio14
2Lux8414
3Baton12312
4IrminaF10
4Stasio10
5patikoo6
5dominika_danka6
6Pendzi5
6MartaOsa5

Debiuty 2021 – skrzynki, liczba przyznanych rekomendacji:

1Muzeum Twierdzy Kostrzyn[K-SM] Brama Berlińska37
2Muzeum Twierdzy Kostrzyn[K-SM] Bastion Filip – ekspozycja25
3JagakoSokolik19
4patikooKesze i zwierzątka 416
5patikooKesze i zwierzątka 213
6patikooKesze i zwierzątka 612
7patikooKesze i zwierzątka 1111
7patikooSTG Pomnik Harcerzy11
8patikooDroga do szczęścia finał10
8patikooKesze i zwierzątka 510

Debiuty 2021 – uczestnicy, liczba założonych skrzynek:

Baton12343
Q_przyszłości36
jurasz35
patikoo33
Sofijka26
Wandula25
RafalPAX23
Iwciaa9123
PijanaWiśnia20
MartaOsa20

Wydarzenia

Ranking największych wydarzeń w 2021 roku:

 WydarzenieZałożycielIlość zalogowanych uczestników
1XV Ogólnopolski Zlot Geokeszowymangus i 27@51
2Geocachingowe andrzejki w Garnierówceuhuhu42
2Zdobywamy Twierdzę KostrzynCiachol42
3W cieniu cysterskich wieżuhuhu32
4Opencaching Łódź zdobywa Śląską Ścieżkę Świąteczną…Victor+25
5Sprzedam krowę Bojadłanieska24
6Zwiedzanie EC SzombierkiGryzli i Ruda Bestia23
7Na ziemi nieznanejeliksir20
8Poznaj drezyny..kurier19
912DŚBN 2021/2022 – ŁÓDŹVictor+16

Uczestnicy

Ranking użytkowników według liczby otrzymanych rekomendacji za skrzynki założone w 2021 roku:

1uhuhu634
2Lumen236
3nieska186
4bamba183
5patikoo165
5RoDaJJ165
6R-Sol148
7norbinorek129
8Ciachol124
9alex22122

Ranking użytkowników według liczby otrzymanych rekomendacji w 2021 roku:

1uhuhu730
2Lumen350
3Pozieduwac300
4norbinorek284
5RoDaJJ229
6nieska220
6bamba220
7Molly1 (iwmali)213
8R-Sol188
9Błękitna Team186

Ranking użytkowników według liczby wykonanych serwisów nie swoich skrzynek w 2021 roku:

1Hr. Jan Usz84
2karwdo57
3JAsiek.41
4Wesker33
5Mhonar29
5wojtczak(i)29
5freney29
5Dallas29
6GFS27
7Cezex24

Ranking użytkowników według liczby znalezień w 2021 roku:

1Serengeti4313
2bamba4299
3Hr. Jan Usz3351
4GFS2687
5hobbbysta2382
6Psikiszek1881
7iwonia19991816
8keram581804
9Mario&Monia1747
10ForgottenSilesia1715

Ranking użytkowników według liczby zdobytych geoŚcieżek w 2021 roku:

1bamba217
2Serengeti215
3Hr. Jan Usz201
4GFS156
5Mario&Monia83
6hobbbysta81
6iwonia199981
6Gacekk81
7Aki.75
8keram5873

GeoŚcieżki

Rekomendacje skrzynek założonych w 2021 roku, wchodzących w skład geościeżki:

1POLSKIE SKRZYDŁA552
2Twierdza Kostrzyn149
3M.I.L.F.103
4XV.OC – 15. jubileusz stylem dowolnym92
5[WO44] – Wojenna odyseja 194474
6Zielonogórskie Ronda66
737153
815-lecie OC „Park Stefana Żeromskiego”41
9Rowerowa Obwodnica Nowego Tomysla34
10Nadgoplańska Obwodnica Rowerowo Turystyczna33

Rekomendacje skrzynek wchodzących w skład geościeżki:

1POLSKIE SKRZYDŁA552
2Twierdza Kostrzyn157
3Rowerowe Pomorze/ Rowerem po Pomorzu/ Rowerem po W…120
4SZLAK HUSARII POLSKIEJ113
5M.I.L.F.103
6XV.OC – 15. jubileusz stylem dowolnym96
7[WO44] – Wojenna odyseja 194474
8Zielonogórskie Ronda71
9100-lecie Powstań Śląskich68
10MOBILNA GEOŚCIEŻKA57

MiniGeoŚcieżki

Rekomendacje skrzynek założonych w 2021 roku, wchodzących w skład geościeżki:

1Na Ziemi Nieznanej169 
2Kostrzyn – Stare Miasto146 
3Kryształowe Skrzynki144 
4KLASZTORNY DETEKTYW136 
5Czy wiesz, że…125 
6Z keszami wśród zwierząt117 
6Wio koniku..117 
7KESZE I ZWIERZĄTKA112 
8Geo-Robaczki czyli ścieżka Entomologiczna106 
9PERYPETIE HRABIEGO102 

Rekomendacje skrzynek wchodzących w skład geościeżki:

1Na Ziemi Nieznanej169
2Kostrzyn – Stare Miasto146
3Kryształowe Skrzynki144
4KLASZTORNY DETEKTYW136
5Czy wiesz, że…125
6Wio koniku..117
6Z keszami wśród zwierząt117
7KESZE I ZWIERZĄTKA112
8Geo-Robaczki czyli ścieżka Entomologiczna106
9PERYPETIE HRABIEGO102

Rekomendacje skrzynek:

Ranking skrzynek założonych w 2021 według liczby przyznanych im rekomendacji:

1Ciachol[TK] Fort Sarbinowolubuskie37
1Muzeum Twierdzy Kostrzyn[K-SM] Brama Berlińskalubuskie37
2uhuhu/H/ Pan przyzywał, milordzie?dolnośląskie35
3R-Sol[GE17] Pszczołaśląskie33
3AKQAdwentowy Kalendarz Quizowy 2021mazowieckie33
4bambaJIMMY PIF PAFpomorskie30
4bambaSROKApomorskie30
4Zurki[K-SM] Ryneklubuskie30
5Ciachol[K-SM] Rawelin August Wilhelmlubuskie27
5uhuhu/KD/ KŁO-keszykdolnośląskie27

Ranking skrzynek według liczby przyznanych im rekomendacji w 2021:

1Muzeum Twierdzy Kostrzyn[K-SM] Brama Berlińskalubuskie37
1Ciachol[TK] Fort Sarbinowolubuskie37
2uhuhu/H/ Pan przyzywał, milordzie?dolnośląskie35
3AKQAdwentowy Kalendarz Quizowy 2021mazowieckie33
3R-Sol[GE17] Pszczołaśląskie33
4bambaJIMMY PIF PAFpomorskie30
4Zurki[K-SM] Ryneklubuskie30
4bambaSROKApomorskie30
5Ciachol[K-SM] Rawelin August Wilhelmlubuskie27
5uhuhu/KD/ KŁO-keszykdolnośląskie27

Rekomendacje skrzynek według typów:

Typ Nietypowa, Rekomendacje przyznane skrzynkom założonym w 2021 roku:

1Ciachol[TK] Fort Sarbinowolubuskie37
2uhuhu/H/ Pan przyzywał, milordzie?dolnośląskie35
3R-Sol[GE17] Pszczołaśląskie33
4ForgottenSilesia[PS] TS11- ISKRAśląskie27
4uhuhu/KD/ KŁO-keszykdolnośląskie27
5eliksirUwięzionypomorskie23
6uhuhuGłębowicka wyprawa z Garnierem (quest)dolnośląskie22
7uhuhuBlade Po(d)jęcie /GiO/dolnośląskie21
7Mario&MoniaI Ty możesz stworzyć swój muralśląskie21
7kurierCzy wiesz że #20pomorskie21

Typ Nietypowa, Rekomendacje przyznane w 2021 roku:

1Ciachol[TK] Fort Sarbinowolubuskie37
2uhuhu/H/ Pan przyzywał, milordzie?dolnośląskie35
3R-Sol[GE17] Pszczołaśląskie33
4uhuhu/KD/ KŁO-keszykdolnośląskie27
4ForgottenSilesia[PS] TS11- ISKRAśląskie27
5eliksirUwięzionypomorskie23
6uhuhuGłębowicka wyprawa z Garnierem (quest)dolnośląskie22
7norbinorek[PS] PZL M-28  BRYZAśląskie21
7Mario&MoniaI Ty możesz stworzyć swój muralśląskie21
7kurierCzy wiesz że #20pomorskie21

Typ Tradycyjna, Rekomendacje przyznane skrzynkom założonym w 2021 roku:

1bambaSROKApomorskie30
1Zurki[K-SM] Ryneklubuskie30
2Ciachol[K-SM] Rawelin August Wilhelmlubuskie27
3uhuhu/KD/ Browaropiekarniadolnośląskie24
3ofen95[PS] PZL.4śląskie24
3ofen95[PS] CWL WZ-Xśląskie24
4RoDaJJKoń by się uśmiał !wielkopolskie23
5descarado&kolorteczyNoworoczne życzeniaśląskie22
5HazelEyesPrawdę mam w nosie!wielkopolskie22
5uhuhu/KD/ Sen zakonnika ogrodnikadolnośląskie22

Typ Tradycyjna, Rekomendacje przyznane w 2021 roku:

1Zurki[K-SM] Ryneklubuskie30
1bambaSROKApomorskie30
2Ciachol[K-SM] Rawelin August Wilhelmlubuskie27
3ZucharekLeżakiśląskie25
4uhuhu/KD/ Browaropiekarniadolnośląskie24
4ofen95[PS] CWL WZ-Xśląskie24
4ofen95[PS] PZL.4śląskie24
5RoDaJJKoń by się uśmiał !wielkopolskie23
6uhuhu/KD/ Sen zakonnika ogrodnikadolnośląskie22
6descarado&kolorteczyNoworoczne życzeniaśląskie22

Typ Multi, Rekomendacje przyznane skrzynką założonym w 2021 roku:

1RaMaTo[DM] Keszer myli się…opolskie25
1KikaW Osadzie Łowców Fokpomorskie25
2uhuhu/KD/ Rozpracuj mnichadolnośląskie24
3bambaSIKORKA – MODRASZKApomorskie22
3Lumen[Ż] Grodogondolnośląskie22
4eliksirAnother Brick In The …pomorskie20
5bambaJASZCZURKApomorskie19
6Lumen{TL} Prochydolnośląskie18
7Lumen[OK] Super Kotdolnośląskie16
8kafii[NSNB] Abemarofobiaśląskie16

Typ Multi, Rekomendacje przyznane w 2021 roku:

1RaMaTo[DM] Keszer myli się…opolskie25
1KikaW Osadzie Łowców Fokpomorskie25
2uhuhu/KD/ Rozpracuj mnichadolnośląskie24
3Lumen[Ż] Grodogondolnośląskie22
3bambaSIKORKA – MODRASZKApomorskie22
4eliksirAnother Brick In The …pomorskie20
5bambaJASZCZURKApomorskie19
6Lumen{TL} Prochydolnośląskie18
7kafii[NSNB] Abemarofobiaśląskie16
7ofen95[NSNB] Koumpounofobiaśląskie16

Typ Quiz, Rekomendacje przyznane skrzynkom założonym w 2021 roku:

1Muzeum Twierdzy Kostrzyn[K-SM] Brama Berlińskalubuskie37
2AKQAdwentowy Kalendarz Quizowy 2021mazowieckie33
3Muzeum Twierdzy Kostrzyn[K-SM] Bastion Filip – ekspozycjalubuskie25
4Flor_jaroKryształowa Skrzynka – opolskieopolskie22
4nieska[TT] Pałac w Trzebiechowielubuskie22
5wuja michal  Kryształowa Skrzynka – kujawsko-pomorskiekujawsko-pomorskie18
6norbinorekFINAŁ AKQ 2021 -BONUS- ŚLĄSK -BYTOMśląskie15
6MatZG91[TT] Świątynia antyczna w parku pałacowymlubuskie15
7nieskaChałupy witają tu!lubuskie14
8gaguKryształowa Skrzynka – świętokrzyskieświętokrzyskie13

Typ Quiz, Rekomendacje przyznane w 2021 roku:

1Muzeum Twierdzy Kostrzyn[K-SM] Brama Berlińskalubuskie37
2AKQAdwentowy Kalendarz Quizowy 2021mazowieckie33
3Muzeum Twierdzy Kostrzyn[K-SM] Bastion Filip – ekspozycjalubuskie25
4nieska[TT] Pałac w Trzebiechowielubuskie22
4Flor_jaroKryształowa Skrzynka – opolskieopolskie22
5AKQAdwentowy Kalendarz Quizowy 2020mazowieckie21
6wuja michal  Kryształowa Skrzynka – kujawsko-pomorskiekujawsko-pomorskie18
7norbinorekFINAŁ AKQ 2021 -BONUS- ŚLĄSK -BYTOMśląskie15
7MatZG91[TT] Świątynia antyczna w parku pałacowymlubuskie15
8nieskaChałupy witają tu!lubuskie14

Typ Own, Rekomendacje przyznane skrzynką założonym w 2021 roku:

1bambaJIMMY PIF PAFpomorskie30
2CiacholPrzytul Misiaka, Wspieraj Piesiakalubuskie21
3palinqGastrofazamałopolskie20
4JagakoSokolikwielkopolskie19
4Slimaki39Keszerski ołówekwielkopolskie19
5Chrząszcze2Witamina „OC”śląskie14
6ELF-HUNTERPomysłowy DobromirNULL13
7bambaKociołek bambypomorskie11
7rubinPerkusistekśląskie11
8nieskaJogadolnośląskie8

Typ Own, Rekomendacje przyznane w 2021 roku:

1bambaJIMMY PIF PAFpomorskie30
2CiacholPrzytul Misiaka, Wspieraj Piesiakalubuskie21
3palinqGastrofazamałopolskie20
4Slimaki39Keszerski ołówekwielkopolskie19
4misiowaKeszyk na czterech łapkachlubuskie19
4JagakoSokolikwielkopolskie19
5elf19586Tańcowała igła z nitkąłódzkie17
6Chrząszcze2Witamina „OC”śląskie14
6FiloMxŚwiat Bez c/ci-i/e-n/x2-i/y „Nie wolno zaczynać od…śląskie14
6VolframLockBoxmałopolskie14

.